Yonca Kapsülü

Yonca Kapsülü nedir,Yonca Kapsülü nerelerde kullanılır,Yonca Kapsülü hakkında bilgi

Yonca Kapsülü 

Yonca;Asya kökenli bir bitki olup Romalılar ve Araplar tarafından dünyaya yayılmıştır. Araplar ona içeriğindeki vitamin, protein ve minerallerden dolayı Besinlerin Babası adını vermişlerdir.

Çinliler Alfalfa bitkisini 6. yüzyıldan beri böbrek taşları düşürmeye yardımcı, vücuttaki ödemi atmak, böbrek hastalıkları, romatizmal rahatsızlıklar, şişkinlik ve gaz gidermek için de kullanmaktadır.

Alfalfa, manganez, kalsiyum ve beta-karoten (Kalp hastalıkları ve kansere karşı çok yararlı), proteinler, A, C ve K vitaminleri içerir. Alfalfa, gıda üreticileri tarafından klorofil ve karoten kaynağı olarak da kullanılmaktadır.

Alfalfa, K vitamininin en iyi doğal kaynaklarından birisidir. Vitamin K belirli proteinlerin kalsiyuma bağlanmasına yardım eder ve uygun kemik mineralizasyonu için gereklidir. Düşük vitamin K alımıyla erkek ve kadınlarda kalça çatlaması veya kırılması riskinin artması arasında bir ilişki olduğu yakin zamanlarda yapılan bir araştırma ile ortaya çıkarılmıştır.

Vitamin K, kemik sağlığı ile ilgili en azından üç proteini aktive etmektedir. Bu yönüyle romatizma gibi hastalıkların tedavisindede büyük katkı sağlamaktadır. Vitamin. K`nın bir diğer fonksiyonu kani pıhtılaştıran etkenlerin, özellikle de protrombin denen maddenin üretilmesine yardımcı olmasıdır. Alfalfa bitkisinin içerdiği manganez ise önemli bir eser mineraldir.

Manganezin vücutta; sağlıklı kemik gelişimi ve korunması, cinsiyet hormonu sentezi, sinir gelişimi ve fonksiyonu, doğal hücrelerin (bağışıklık sistemi ile ilgili) harekete geçirilmesi gibi görevleri vardır.

Alfalfa bitkisinin kullanımında bu zamana kadar hiçbir yan etkiye rastlanmamıştır.

Bu bitkinin kullanımına ait genel uyarı:

Hamile kadınların ve 12 yaş altındaki çocukların bu ürünü bir hekim gözetimi altında kullanmaları önerilir.
————————————————————————————————————————————————————-

Yonca Kapsülü Yonca Kapsülü nedir,Yonca Kapsülü nerelerde kullanılır,Yonca Kapsülü hakkında bilgi Yonca Kapsülü Yonca;Asya kökenli bir bitki olup Romalılar ve Araplar tarafından

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir