Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Parkı’nı ziyaret etti.

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri sosyal sorumluluk projesi kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Parkı’nı ziyaret etti. Son dönemlerde trafik kurallarını ihmalden ve fazla hızdan kaynaklanan kaza ve can kayıplarına dikkat çekmek, gelecekte trafiğin bir parçası olacak küçük üyeleri bilinçlendirmek ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak adına Trafik Parkı’na gezi düzenledi.

24 Temmuz Salı günü 50 üye ve 4 rehber öğretmenin katıldığı gezide çocuklar için tasarlanmış trafik işaretleri, sinyalizasyonları, bisiklet yolları, yaya geçitleri, hemzemin geçit, yaya kaldırımları ve eğitim laboratuarları bulunan trafik eğitim parkında, üyeler hem öğrendiler hem de eğlendiler. Üyeler verilen teorik eğitimden sonra, mevcut akülü araçlar ile trafik parkı içinde trafik polislerinden uygulamalı eğitimler de aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Trafik Müdürlüğü tarafından Topkapı Trafik Eğitim Merkezi’nde sunulan eğitime katılmalarından dolayı üyelere sertifika verildi. Günü yeni bilgiler öğrenmenin mutluluğu içinde tamamlayan üyeler Trafik Parkı yetkililerine teşekkür ederek bilgi evlerine döndüler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir