Zorbalık ile İlgili Kompozisyon

Zorbalık Hakkında Yazı, Zorbalık ile İlgili Kompozisyon

Zorbalık, bir kişinin zor kullanarak başkasının haklarını gasp etmesi ya da ona çeşitli yollarla zarar vermesi anlamına gelmektedir. Zorbalık tanımından da anlaşılacağı gibi çok kötü bir alışkanlıktır ve tüm insanların zorbalıktan uzak durmaları gerekmektedir.

Bir başkasına zarar vermek, bundan çıkar sağlamak ya da diğer insanlara verdiği zarardan mutlu olmak sağlıklı insanlara ait bir özellik değildir. Toplumda bu tip insanlar gözden geçirildiklerinde geçmişte veya o anki yaşamlarında olumsuz bir hikâyenin yattığı görülmektedir. Dolayısıyla bu olumsuzluklar kişinin ruh sağlığına büyük zarar vermektedir. Örneğin anne ve babası tarafından terk edilerek çeşitli yerlerde ve sokaklarda büyümüş bir çocuk bir süre sonra kötü alışkanlıklar edinerek çevresine zarar vermeye başlayabilmektedir.

Zorbalıkla mücadelenin en temel yolu eğitimden geçmektedir. Bireyler ve çocuklar bu konuda bilinçlendirerek ve eğitilerek onlara olumlu özellikler kazandırılabilir. Birey bu durumda neyin iyi neyin kötü olduğunu öğrenecek ve zorbalıktan uzak duracaktır.

Zorbalığın Bireylere Zararları Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir