1 Mayıs İle İlgili Kompozisyon

Pazartesi, 7 Mayıs 2018, 20:57 | Genel | 4 Comments
by ozden

1 Mayıs Hakkında Kısa Yazı, 1Mayıs İle İlgili Kompozisyon

1 Mayıs her yıl ülkemizde ve dünyada işçi ve emekçiler bayramı olarak kutlanmaktadır. Bir gelenek haline gelen 1 Mayıs kutlamaları işçilerin seslerini duyurmak ve haklarını aramak için kutlandıkları çok önemli bir gündür.

İşçi ve emekçi olmak bu dünyada en zor işlerden bir tanesidir. Çünkü emek vererek, gecelerini gündüzlerine katarak çalışan işçilerin çoğu maalesef ki dünyada ve ülkemizde hak ettikleri değeri görememekte ve hak ettikleri haklara kolay kolay sahip olamamaktadır. İşte 1 Mayıs tarihi bu işçilerin seslerini duyurmaya çalıştıkları çok önemli bir gündür. Bu günde insanlar meydanlarda toplanarak hem bayramlarını kutlamakta hem de almak istedikleri haklarını belirterek bunlara çözüm aramaktadırlar.

İşçi ve emekçi olmak dünyanın en zor işi olması sebebiyle 1 Mayıs’ın anlamı çok büyüktür. Bugün aldığımızı birçok hizmet hep işçi ve emekçiler sayesindedir. Onlar olmasa hayatımızın pek çok alanı eksik kalır, temel ihtiyaçlarımız karşılayamayacak duruma geliriz. Bu nedenle 1 Mayıs’ta onların yanında olmalı bu anlamlı günü onlarla birlikte kutlayarak en azından yanlarında olduğumuzu gösterip kendilerine teşekkürlerimizi iletmeliyiz.

1 Mayıs’ın Önemi İle İlgili Kısa Yazı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

4 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "1 Mayıs İle İlgili Kompozisyon"

  1. Okan dedi ki:

    Sikerrim

  2. Zeynep dedi ki:

    Bu rası çok güzel bir site öğretmenim yazı çok beğendi tesekur ederim

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.