2010 KPSS Ortaöğretim – Önlisans Başvurma Koşulları Şartları

Salı, 22 Haziran 2010, 11:11 | Bilgi Paylaşımı | 13 Comments
by admin

BAŞVURMA KOŞULLARI
2.1.1 Bu Sınava Kimler Başvurabilir?
Bu sınava ortaöğretim okullarından / önlisans programlarından mezun olanlar ile sınava başvuru
sırasında mezun durumda olmayan ancak sınavın geçerlik süresi (iki yıl) içinde ortaöğretim / önlisans
düzeyinde mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabilecektir.
2.1.2 Bu Sınava Kimler Başvuramaz?
21 Mayıs 2010 tarihi itibariyle lisans diploması almaya hak kazanmış adaylar bu sınava başvuramazlar.
Bu sınavın geçerlik süresi (iki yıl) içinde bir ortaöğretim okullarından / önlisans programından mezun olamayacak adaylar, bu sınava başvuramazlar.
DİKKAT:
2010-KPSS ORTAÖĞRETİM/ÖNLİSANS’a son başvuru tarihi olan 2 Temmuz 2010 tarihi itibariyle önlisans diploması almaya hak kazanmış adaylar sınava ortaöğretim düzeyinde girmek için başvuramazlar.
Bir adayın hem 2010-KPSS Lisans’a hem de 2010-KPSS Ortaöğretim/Önlisans’a katılması mümkün değildir. 2010-KPSS Lisans’a başvurmuş adayların 2010-KPSS Ortaöğretim/Önlisans’a da başvuru yapmaları mümkün olmayacak, bu adayların 2010-KPSS Ortaöğretim/Önlisans’a başvuru yapmaları sistem tarafından engellenecektir. Başvuru koşullarından herhangi birine durumunun uymadığı tespit edilen adaylar, sınava alınmış olsalar bile bu sınav sonucu ile elde ettikleri hiçbir haktan yararlandırılmazlar.

Tagged with: , , , ,

13 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "2010 KPSS Ortaöğretim – Önlisans Başvurma Koşulları Şartları"

 1. soner gerek dedi ki:

  lise son sınıftan tek dersim kaldı diploma alamadım. kpss sınavına girebilirmiyim

 2. orhan dedi ki:

  merhaba ben sosyal hizmetler 2.sınıftayım kpss ön lisans olarak tercih yapabilirmiyim…

 3. özgür dedi ki:

  arkadaşlar ben universitede önümzdeki 2012-2013 sezonu için 2 dönem uzaklaştırma aldım.kpss ye girip lise mezunu olarak atanmak istiyorum. sınava girebilirmiyim girsem atanmamda sakınca doğururmu bir bilgisi olan ardaş var mı. yapmadığım halde başkasını yerine vize sınavına girmek suçundan. 2012 için

 4. zübeyir alpar dedi ki:

  şu an lise 3 te okuyorum bu sene yapılacak sınava katılabilirmiyim?

 5. nesrin dedi ki:

  4 yıllık işletme fakültesi mezunuyum fakat 43 yaşındayım. kpss ye başvurabilir miyim?

 6. vildan dedi ki:

  ya arkadaşlar ben lise mezunuyum ve kpss ye girmek istiyorum ama liseler için sınavların kalktıgını söylüyolar dogrumudur???

 7. mustafaa dedi ki:

  ben lise son sınıf öğrencisiyim.kpss tercih yaparken mezuniyet tarihi istedi bende mezun olacağım tarihi yazdım.bir şey olur mu ?

 8. mustafaa dedi ki:

  ben son sınıf öğrencisiyim.kpss tercih yaparken benden mezujniyet tarihi istedi bende mezun olacağım tarihi yazdım.birşey olur mu ??

 9. semiha dedi ki:

  Lise sondayım KPSS’den yeterli puanı aldım. Ne zaman ve nasıl tercih yapabilirim?

 10. yanlızlıklar rıhtımı dedi ki:

  olmaz.. ortaögretim bölümüne göre tercih yap. ama bu arada mezun olma. diploma isterse mezun oldugun diplomayı götürürsün iptal olur…

 11. abdurahman dedi ki:

  arkadaş nasılsistem ben lise1terkim kpsseye giremedim ne saçmalık sorular çok kolaydı hele genel kültür çok kolaydı bu sistem ne zaman değişecek.

 12. feyza dedi ki:

  hayır olmaz :)

 13. eda dedi ki:

  ben suan 2 yıllık bi üniversitenin muhasebe bölümünde okuyorum.2.yılımda mezun olamadım.bu yıl kpss ye ortaögretim olarak basvurdum.sınavım iptal olur mu ?

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.