2010 KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı İptal Edildi mi – Oldumu

Cuma, 20 Ağustos 2010, 12:41 | Bilgi Paylaşımı | 234 Comments
by admin

KPSS Eğitim Bilimleri sınavı iptal edildi!

KPSS’de kopya iddialarıyla başlayan süreç sonunda sınavın yeniden yapılması kararlaştırıldı. Karar YÖK Başkanı ve ÖSYM Başkanın biraraya geldiği toplantı sonrasında açıklandı..

Lisans mezunlarına yönelik 10 Temmuz Cumartesi günü yapılan sınav sonrasında kopya iddiaları ortaya atılmış ve öğretmen atamaları iptal edilmişti..

Ve beklenen oldu sınavın Eğitim Bilimleri testi iptal edildi..

İddialarda da ‘eğitim bilimleri’ sınav sorularının tele-kulak yöntemiyle sızdırılmış olabileceği açıklanmış ve ÖSYM’de böcek araması yapıldı..

Soruşturmayı yürüten savcı ve ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan’ın görüşmesi sonucu soruların sızdırıldığı kesin olarak açıklandı..

Daha sonra da YÖK Başkanı ve ÖSYM Başkanı görüşmesi sonrasında da sınavın ‘eğitim bilimleri’ kısmının iptal edildiği açıklandı..

Sorular yeniden hazırlanacak ve henüz belirlenmeyen tarihte de sınav tekrarlanacak..

ÖSYM’den Yapılan Resmî Açıklama Şöyle :

2010-KPSS Lisans: Eğitim Bilimleri Testinin İptali

(17.09.2010)

10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının (KPSS-Lisans) Eğitim Bilimleri Testi, sınav sürecinde bazı usulsüzlüklerin meydana geldiği kanaatine varıldığından, telafisi mümkün olmayan zararların ortaya çıkmasını engellemek için iptal edilmiştir. Bu sınav ve daha önce ertelendiği açıklanan diğer sınavların yeni tarihleri yakında açıklanacaktır.

Kamuoyuna ve ilgililere  duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

AYRINTILAR GELECEK.. 17 Eylül 2010 saat:19:45

Aşağıda yorum kutucuğuna yazarak ve anketimize katılarak fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

eokulegitim.com

Lütfen Anketimize Katılın:

[poll id=”9″]

 • 2010 KPSS Eğitim Bilimleri tesi iptal edildi. Eğitim Bilimleri Sınavının ne zaman ve ne şekilde yapılacağı ile ilgili  gelişmeleri eokulegitim.com sitesi olarak an be an takip etmekteyiz.2010 KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı İle İlgili Haberleri ve Son Gelişmelerin anında Facebook adresinize gelmesini istiyorsanız. Buraya tıklayarak eokulegitim.com’u facebookta beğenin.

234 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "2010 KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı İptal Edildi mi – Oldumu"

 1. mert köseoğlu dedi ki:

  AKP YE OY ATAN İMANSIZLAR BÖLE İMANSZ YARATIKLAR

 2. mert köseoğlu dedi ki:

  bunlar cocuk kandırıyor eğitim bilimlerinden daha fazlası genel kültürde yapıldı şahid oldum biliyorum şimdi bütün kppss adayları çalişsada eğitime netlerinden artış olmayacak yine aynı eğitim bilimleri neti çıkacak ve genel kültürden kopya cekenlerin hepsi yine atanacak ve biz babayı alacağız eğitimi iptal etmesi gündeme gelmişti ya haberler onu örtbas etmek HEM ŞUNU KİM SÖYLİYECEK 10 9 7 14 NET DÜŞK GÖSTERİLMİŞ BUNLAR GENEL KÜLTÜR TARAFINI YENİDEN OKUMICAK BENCE HİÇ BİRİMİZ ANLAŞIP SINAVA GİRMEYELİM
  sen isterde bu bi ay içinde eğitim bilimleriniyine aynı netler cıkacak yine camatcilerin adamları girecek böle bi sınav tek taraflı iptal edilmez azis nesin demişki türkmilletinin 100 de 60 ı aptaldır evet aptalız hepiniz hepimiz boşu boşuna gireceğiz eğitim bilimleri sınavına matematikten kitapçıkta hiç çiziği olamyanlar ful çekmiş EY O FUL ÇELKENLER SEN FUL ÇEKECEKSİN O MATEMATİĞİ FİZİĞİ SOKRAT NİYE 60 SENE DÜŞÜNMÜŞ Bİ ÖMÜRÜNAÜVERMİŞTE BULMUŞ SEN 30 DAKİKADA FUL ÇEKESİN DİYEMİ

 3. süleyman dedi ki:

  Türk eğt-sen baskı yapmasa idi . sınavın üstüne yatacaklardı m.e.b. acil atama yapacağız şaibe yok demişti. genel kültür genel yetenek sınavında da aynı sorun olduğunu cümle alem biliyor. birde bu dev kopya organizasyonu 4 küçük ucubenin becerebileceği bir iş değil !!!!! şimdi bu vatan hainliğinin ve emekçi kardeşlerimin hakkını hiç düşünmeden gasp eden yaratıklar ve kurumlar!!!!!! kim. çünkü buınun altında kurum ve siyasi amaçlar var feytullah gülen cemaatin sağ-sola polis yapacağız sözleri 2008 den bu yana sürüyor. polisliğe el atanlar nelere el atmazlar hükümet desteği ile

 4. sinan dedi ki:

  hayır iptal olmadı songül sadece eğitim bilimleri iptal oldu…

 5. EMİNE dedi ki:

  BU KADAR MİLLETİN EMEGİNE ZAMANINA YAZIK DEDİL Mİ YA NASIL BÖYLE BİR TERBİYESİZLİK YAPAR BİZİM MİLLETİMİZ YA

 6. songül dedi ki:

  arkadaşlar genel kültür ve genel yetenek sınavı ertelendimi acaba hiçbiryerde bi açıklamasını bulamadım bilenlerin bilgilendirmesini rica ediyorum…

 7. black dedi ki:

  Soruların sızdırıldığı kesinleşti.. Sadece Eğtim Bilimleri değil Genel Kültür ve Genel Yetenek sorularının da çalınmadığına nasıl emin olabileceğiz.. Bu yolla sıralamada üstümüzde yer alan ve atanma şansımızın elimizden alınmadığına nasıl garanti verilebilir. Bu soruları çalanlar diğer bölümlerin sorularını da çalmıştır.. Kul hakkına sebebiyet vermemek için bu sınavın tamamının iptalini istiyoruz.. Sayın Başbakan Erdoğan ve diğer yetkili bakanlarımızın bizi dikkate almasını istiyoruz.

 8. nurhan dedi ki:

  kesinlikle sınavın tamamı iptal edilmeli.2 kardeşin aynı doğru aynı yanlışı yaptığı aynı puanı aldığı bir ilk bölümden bahsediyioruz. matematik kitapçığında tek bir çizik olmayan adayların full çektiği bir sınavdan bahsediyoruz. soruların sızdırıldığı gün gibi ortadadır. sadece eğitim bilimlerinin iptali çok yanlıştır. sınav tamamen iptal edilmeli bir an önce.

 9. fatih dedi ki:

  mustafa kardeşim söylediklerine tamamıyla imzamı atarım. 31 ekimde sınav yeniden yapılacak bir an önce bu yanlışdan dönülmelidir ve tamamen iptal edilmelidir. sınavda matematik bölümünden kitapçıklarda işaret dahi olmayanlar full çektikleri anlaşıldı hala neyi kurtarma peşindesiniz ey yetkililer bu sınavın tamamı şaibelidir ve tamamen iptal etmezseniz artık hiçbişeye güvencim kalmayacak ve hakkımı asla helal etmiyorum.

 10. mustafa dedi ki:

  eğitim bilimlerinde ki yaşanan fiyasko ve rezalet tabiki cumartesi sabah oturumu olan genel kültür ve yetenek sınavındada yaşanmıştır. bu zamana kadar ösym bazı şahıs ve şahısların kumbarası olarak görülmüştür ve asıl patlak ise 2010 yılında vermiştir. bunun üzerine çocuğa harçlık verir gibi, madem bir hatamız var buyurun eğitim bilimlerini iptal edelim denmiştir. ki bu gerçektende büyüklerimizin ayıbı. hemde çok büyük bir ayıbı. gündemi değiştirmek içinde peşinden askerlik süresini kısaltmak gibi olay çıkarmak adına medyaya askerlik konusu oturmuştur. sayın büyüklerimiz, eğitimde örnek aldıgımız insanlar lütfen gelecegimiz le oynamayınız. gercektende hic kimse ücretli ögretmenlik yapmak istemiyor. biz sadece hakkımızla oynayan insanların önümüzden ceklilmesini istiyoruz. ve mezun arkadaşlarımızla adil bir sınav sisteminde hilesiz ve riyasız sizin koydugunuz kurallara göre yarışmak istiyoruz. ama adaletsizlik arkadaşlarımında yorumlarında görüldügü gibi sınavın bir kısmında degil TAMAMINDADIR. sınav tam olarak iptal edilmelidir. elinizi vijdanınıza koyunuz ve gece allahtan sadece rahat uyumayı dileyiniz. bu şekilde yapılacak olan sınav sadece 2010 ayıbı degil bundan sonraki yıllarda da peşinden gelecektir. ki zaten 7 ay öncesin den DEVLET DENETLEME KURUMU sınavda usulsuzluk ve sızmaların oldugunu meclise ve yetkililere bir rapor halinde sunmuşlar. neden bu haber gündeme alınmadı. yoksa devletimiz önüne geçemedi mi. buna gücü yok mu? kim hayır size dedi? benim dışarıya cıkan sınav sorularımı iptal edemezsiniz diyeee. acık ögretim sınavında bile asketi personel olan bir vatandaşımız sınava yaz günü montla giriyor ve sınav soruları ve cevapları ile birlikte aşırı dikkat çektiği düşüncesi ile yakalanıyor ve peşinden ösym nin bu seneki yapacagı bütün sınavlar iptal ediliyor. bu gercektende çok büyük bir ayıp. kendimden ve bütün arkadaşlarımdan özür diliyorum. şuanda ösym nin bize yapmış olduğu hareket şudur. afedersiniz bir köpeği mutlu etmek icin önüne bir parça et atarsınız ya. biz ögretmen adaylarına ve tüm sınava giren diğer branştaki arkadaşlarada yapılan sadece budur. eğitim bilimleri sınavının iptali… TEBRİKLER TÜRKİYE

 11. SeRdar dedi ki:

  bence Kesınlıkle Tamamı ıptal edılmelı.Asıl genel kultur genel yetenekte buyuk kopya olayı oldu Sacma sapan iş yapıolar

 12. pınar dedi ki:

  aldığınız bu karara herkes gülüyo emin olun. hürriyet gazetesinde yayınlandı matematik bölümünde daha çizik olmayan adayların full çektiği. matematik ilk bölümdemi yoksa eğitim bilimleri bölümündemi. asıl iptal edilecek yeri etmiyosunuz eğitimi iptal ediyosunuz. kpss tamamen iptal edilmeli kimsenin hakkını gasp etmeye hakkınız yok.

 13. aaaa dedi ki:

  madem sınavda kopya yok neden tedirgin oluyorsunuz ki? biz var diyoruz eğitim bilimlerinde olduğu gibi. eğer yoksa bu sitelere girme arkadaşım. senin derdin kopyacılarla diğerlerinin hakkını yemek. senin kopya çekmediğini nerden bileyim. biz mi istedik böyle olsun. sizin gibi kopyacılar sayesinde oldu olanlar. madem yok, o zaman için rahat olsun git solitaire oyna!

 14. hüseyin çolakoğlu dedi ki:

  ramazanda bile çalıştım oruçlu oruçlu kpss sınavına yazık değil mi ya bu kadar kişiyee sınav ne zaman yapılacak belli değil nasıl bir ülkede yaşıyoruz herkez çıkarınu düşünüyo yeter artık allah cezalarını versin bunların hakkım haram olsun hepsinee okadar öğrencinin paralarıyla villa falan almışlar arabalar falan yemişler paralarıı yazıklar olsun

 15. Kaan dedi ki:

  bu nasıl bir saçmalıktır ya genel kültür genel yetenek niye iptal edilmiyo. eğitim bilimlerinden bir öğretmenin öne geçebilmesi için genel kültür genel yetenekten iyi alması gerektiğini bilmiyomu mu kararı alanlar ? o full çekenlerin matematik bölümünde sınav kitapçıklarında bir tane bile çizik olmadığı denetleme kurulunun kararında ortaya çıktı. ne değiştide şimdi yarıs iptal yarısı değil ? ayrıca yukardaki anketdede bu karar doğruymuş gibi bir sonuç çıkarılmaya çalışıyo kamuoyunda. oraya hayır tamamen iptal olmalıydı gibi bir seçenek ekleseydiniz gerçek sonucu görürdünüz. kimseye güven kalmadı.

 16. AVANAK dedi ki:

  2010 KPSS SINAVINDA EĞİTİM BİLİMLERİ SINAVINDA KOPYA ÇEKİLDİ EEEEEE GENEL YETENEK VE GENEL KÜLTÜR SORULARINDA KOPYA YOK MU YANİ BİR DAHA SÖYLEYEYİM GENEL YETENEK VE GENEL KÜLTÜR SORULARI KOPYA YOKMU VALLAHİ YAPILAN BU İŞE ANAOKULUNDAKİ ÇOCUKLAR BİLE İNANMAZ SIRF BASINDA YER ALDI DİYE İPTAL OLDU YOKSA O DA OLMAZDI
  KARGALAR BİLE GÜLDÜ BU İŞE………………….

 17. thebourn dedi ki:

  iptal edilse bi türlü edilmese bi türlü..kendini ele vermeyenler ne olacak arada kaynayıp keyfini mi sürcekler…ben 65 aldım çünkü çalışmadım..eğer bu sınav iptal edilirse o kadar çalışan insana yazık olur bence iptal edilmesin yapacak bişey yok…ösym ye köklü değişim şart..yine her zaman olduğu gibi bunu da farklı kurumlar üzerine yıkmaya çalışanlar var.. halbuki bilmiorlarki yıllardır bu iş böyle.. devlet bunu bilior tabi direk ösym yi yeniden yapılandıracam dese millet ayağa kalkar.. o da herşeyi ortaya çıkarıyor.. ösym yi elinde tutanlar ne yapıo peki; şucular bucular diyerek kendini sıyırmaya çalışıoo..olan da bize oluo

 18. elif dedi ki:

  iptal olur zaten olmalıda… yüksek alabilen biri gene yüksek puan alır ben buna inanıyorum. zaten çalışmayan biride bir iki ay içinde nekadar çalışabilirki. iptal olmasını aralarda haksız yere atamalar olmasın diye istiyorum. ben 82 aldım ve inanıyorum ki gene aynı puanı alırım. BURADA ÖNEMLİ OLAN HAKSIZ YERE YÜKSEK PUAN ALANLARIN ARALARDA KAYNAMAMASI İÇİN TÜM SINAVIN İPTAL OLMASI GEREKİYOR TABİKİİİ BENCE…

 19. mehmet dedi ki:

  SINAV TEKRAR EDİLSİN DİYENLER İYİ DİNLEYİN SEN ÇALIŞMA ÇALIŞMA SINAVDAN 50 AL 70 AL SIRF 2. BİR ŞANS İÇİN TEKRAR SINAV İSTE YOK BÖYLE BİŞEY SINAV TEKRARIYLA İLGİLİ SADECE 85 VE ÜZERİ ALANLAR YA DA KENDİNE YETERLİ PUANI ALANLAR KONUŞSUN DİĞERLERİ DÜRÜST DEĞİL SADECE İKİNCİ ŞANS İSTİYORLAR HAKKIYLA ALANLARI HAKKINI GASPETMEK PAHASINA

 20. selin dedi ki:

  of bnlarında napacakları bi türlü belli olmuyor insanları bi umutlandırıyolar bi caydırıyorlar artık okullar açılacak öğretmen atamalarını yapsınlar kopyacıları iptal etsinler artık lütfennnnnnn…

 21. DiLEeKk dedi ki:

  Bu sınavı tamamıyla iptal oldu diyelim; yeniden girilecek sınava güvenecek misiniz?
  Kopya çekenlerin herşey yanına kar kalmayacak mı? Ya emek verenler? Hayatı erteleyenler? Hakkıyla atanacak olanların verdiği emekler nerde? Gerçekçi olalım sözel bilgi ezber gerektiriyor ve bu bilgiler unutuluyor, stres sinir sınav gerginliği… Haksızlar cezasını çekip, kalanlar önüne bakmalı. Kimsenin emeği harcanmasın.

 22. Aysimahan dedi ki:

  ADALETİN BU MU DÜNYA
  Fazla söze gerek yok.Kpss sınavı kesinlikle iptal edilmeli.
  Biraz vicdanları varsa iptal olur.

 23. DAGHAN CESUR dedi ki:

  beyfendiler herhesi kendiniz gibi rahat sanmayın. DERDİ OLAN VAR OLMAYAN VAR. SINAVA ÇALIŞAN VAR PARA KAZANMAK ZORUNDA OLAN VAR. KPSS DİYE BİRSEY ÇOK AYIP. HEM ÖĞRETMEN YAPIYORSUN? HEM SINIYORSUN. ÖĞRETMEN OLAMIYACAKSA ALNINA YAZ ÖĞRETMEN OLAMAZ DİYE. NE KOLEJDE NEDE DEVLET OKULUNDA. ÜCRETLİ YADA ÜCRETSİZ ÖĞRETMENLİK YAPMASIN. MANTIKLI DÜŞÜNELİM. O KADAR ÇOK ÜNİVERSİTEYE GEREK YOKTU.

 24. dılbaran dedi ki:

  bu sınav kesinlikle iptal edilemez böyle bir durumda türkiyede tam 3ay 30.000 sınıf boş kalacak eğitim çok aksar onun için böyle birşey mümkün değil zaten eğer iptal olsaydı çoktan bu karar verilmiş olurdu. bak görürsünüz sadece kopya çekenlerin iptal olur asıl hakta odur. zaten sınav iptal edilse bile atanacak 30000 öğretmen dava açıp kazanması%90 bunların aynısını başbakan söyledi ve buradan anlayacağımız sınav iptal olmaz.

 25. ESMA dedi ki:

  sınav tamamen iptal edilmeli.

 26. ismail dedi ki:

  Bir kpss sınavına bel bağlamışık artık onada skandal karıştı.
  Zaten Adamı olan kpss girmedende yerleşiyor devlet kadrosuna bari bunada çalışıp hak dedenler girsin.

 27. serpil dedi ki:

  düşüncem şudur zaten kpss gençlerin önüne koyulmuş en kötü engeldir eşim kpss memurluk bölümünü kazandı ve son şansı yaş yüzünden bu sebeple kopya olan bölümdeki iptali bekliyoruz diğeri haksızlıktır kişilere yapılmış kıyak ve o merciler ortaya çıkarılmalıdır alnının teri ile sınav kazanmış herkese haksızlık yapmak doğru değildir öğretmenlere kpss engeli kaldırılmalıdır zaten bu ülkenin adalet sistemindeki yanlışlıklar iyice kantarın topuzunu kaçırmış durumda en sonda kpss ile buna nokta konmuştur çözüm iptalde değildir çözüm mücadele ve bilinçli adımlardan geçer gençlere çok iş düşmektedir eğitim sisteminin köhnemişiliğinden tutunda deblet kademelerinin bir çoğu elden geçirilmelidir bu ortaya çıkmış halidir siz sanıyormusunuzki bu ilktir son asla değildir herkesi ciddi tavır koymaya davet ediyorum ciddi örgütlenmelerden ciddi tavırlardan söz ediyorum böyle değil.

 28. kpss iptal dedi ki:

  kpss iptal edilmemesi demek güvenin bittiği demektir
  ALEMLERİN RABBİ YÜCE ALLAHIM benim en ufak hakkımı yiyene vede yenmesine göz yumana bildiğini yapsın başkada bir şey demiyorum.

 29. SESSİZ ÇOĞUNLUK dedi ki:

  ARKADAŞLAR ŞU KOPYACILAR KADAR OLAMADINIZ ADAMLAR SINAVIN İPTALİ KORKUSUYLA NE YİYECEKLERİNİ ŞAŞIRDILAR
  SINAV İPTAL OLMAZSA EKMEKLERİNE YAĞ ÇALINACAK SİZDE AVARE AVARE BAKININ ETRAFINIZA ALIŞKINSINIZ ZATEN

 30. Seda dedi ki:

  Sınav iptal olsun demek ne kadar kolay ne de olsa sınava girenler insan değil birer yarış atı. Moral motivasyon ne önemi var, mağdur mecbur eşşek gibi oturup yeniden çalışacak. Böyle adalet mi olur her kopya skandalında sınavı iptal mi edecekler Bir sınava hazırlanmanın maddi ve manevi yükünü görmezden gelmek nasıl bir vurdumduymazlıktır. Bu işin sorumluları kimse cezalandırılsın.Neden hep masum insanların başı yanar anlamıyorum. Ben görevimi yaptım çalıştım ve sınava girdim yetkililerin dikkatsizliğini, yetersizliğini ya da görevini kötüye kullanmasının bedelini niçin ben ödeyecek mişim? Hangi akıl kabul eder bunu benim görevim sınava girmekti sınavın güvenliğini sağlamak değil.

 31. Yiğit dedi ki:

  Sınavın iptalini isteyen emek hrsızlarıyla, soruları çalan hırsızların hiçbir farkı yoktur….
  Her ikisi de hırsızdır…Eemek hırsızlığıda işin kolayına kaçmatır, soruları çalmak da…
  KPSS iptal edilmemelidir, hakkıyla çalışarak hazırlananların hakları çiğnenemeli, kula hkkı alınmamalıdır…

 32. durdane dedi ki:

  bu arada ben sınava girmedim yani fırsattan istifade etmek gib iniyetim yokkk….ben zaten atandım….sadece bu süreçten geçmiş biri olarak düşüncelerimi paylaşmak istedim….ama gerçekten şu kopyacıları bulmak ve bi daha da sınava almamak gerekir….en azından bunu yapsınlar en büyük ceza bu olur onlar için….hem belki böylece bir daha kimse kopya çekmeye cesaret edemez…..

 33. durdane dedi ki:

  kesinlikle sınav iptal edilmeli…çünkü kopya çekenlerin hepsini tespit etmek mümkün değil…tespit ettik demek hiç inandırıcı olmaz hep bir şüphe olur…kopya çekmeden yüksek alanlar lütfen mantıklı düşünün çalıştınız aynı puanı yine alırsınız…ama iptal olmazsa kopyayla atanan bir sürü kişi senin önüne geçebilir….lütfen sesimizi duysunlar ve iptal etsinler bu sınavı…geçen senenin puanıyla atamalarını gerçekleştirebilirler…(tabi onda da kopya olabilir ama en azından içimiz daha rahat olur)….yeni sınav ve yeni atamayıda daha sonra yapabilirler….nede olsa kendi hataları…öyle baştan savma bir şekilde çareler bulunmasın….bide kopya çekenleri tekrar sınava almasınlar…onlar başkalarının hayatıyla oynuyorlarsa bunu göze almışlardır herhalde affetmesinler…..buda onlara ders olur belki haksız yere hiç bişeyin elde edilemeyeceğini öğrenirler belki vicdansızlar binlerce kişinin ekmeğiyle oynadılar…..bu affedilemez…..yeni mezun arkadaşlara belki haksızlık olabilir ama zaten bu sürüncemenin ne kadar süreceği belli değil…en azından atamalar yapılarak biraz rahatlanır …. hem bu daha fazla kişiyi atamak zorunda bırakır……böylece herkes daha dikkatli olur…..yapılsın artık atamalar….düşüncelerimi beğenmeyen olabilir ama benim düşüncelerim yorum yapabilirsiniz……

 34. gamze dedi ki:

  Kesinlikle kpss iptal edilmeli 10000lerce kişinin kopya olayından söz ediliyor çekenlerin tamamının tespit edilmesi imkansız

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.