2010 Yurt Burs Katkı Öğrenim Kredisi Başvuruları Ne Zaman Başlayacak

Cumartesi, 14 Ağustos 2010, 0:39 | YGS LYS | 2 Comments
by admin

2010-2011 öğretim döneminde ÖSYM YGS LYS yerleştirme sonuçlarına göre ilk kez bir yükseköğretim programına yerleştirilen öğrencilerin yurt, burs, öğrenim ve katkı kredisi başvuruları 16 Ağustos Pazartesi günü başlayacak.

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’nden (YURTKUR) yapılan yazılı açıklamada, 2010-2011 öğretim döneminde ÖSYM sonuçlarına göre ilk defa bir yükseköğretim programına yerleştirilen öğrencilerden YURTKUR yurtlarında barınmak, burs, öğrenim, katkı kredisi almak isteyen öğrencilerin başvurularının 16-25 Ağustos 2010 tarihleri arasında yapılacağı bildirildi.

Buna göre, başvurular YURTKUR’un ”www.kyk.gov.tr” internet adresinden yapılacak.

Yurt başvuru sonuçları 30 Ağustos 2010 tarihinde açıklanacak. Yurt kayıtları ise 31 Ağustos-17 Eylül 2010 tarihleri arasında alınacak. Yurtlar, 13 Eylül 2010 tarihinde hizmete açılacak.

AA

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "2010 Yurt Burs Katkı Öğrenim Kredisi Başvuruları Ne Zaman Başlayacak"

  1. murat dedi ki:

    bu ek yerleştirmelerle birlikte Ögrenci Kredi başvurusu yapamadık Nasıl olacak Ne zaman Başlıyacak Nerden Yapacaz

  2. Ersin dedi ki:

    hocam Ben Bir Türlü Anlamadım guya Ek Yerlestirmelerle Beraber Öğrenci Kredı Basvurusu Yapılabılecektı.. Hanı http://www.kyk.com.tr Den Ara Ara Deli oldum Br Türlü Bulamadım Ne olur Artık Biri Yardımcı olsun xs

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.