2011 KPSS Tercihleri Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak – ÖSYM Açıkladı

Çarşamba, 19 Ocak 2011, 10:42 | Bilgi Paylaşımı | 14 Comments
by admin

ÖSYM(Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) bugün(19 Ocak 2011) tarihi itibariyle resmî internet sitesi kanalıyla Ortaöğretim(Lise), Önlisans ve Lisans mezunlarının KPSS tercihlerini ne zaman ve yapacakları ve KPSS tercih kılavuzunun erişimine dair duyuru yaptı: Duyuru Şöyle:

“BASIN DUYURUSU

(19 Ocak 2011)

Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına

Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır.

Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2010/2 Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer almaktadır.

Kılavuz 24 Ocak – 2 Şubat 2011 tarihleri arasında ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Kılavuz ayrıca basılmayacak ve dağıtılmayacaktır.

Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlardan tercih yapabilmek için,    10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılmış olan  2010-KPSS Lisans veya 28 Kasım 2010 tarihinde yapılmış olan 2010-KPSS Ortaöğretim/Önlisans’a girilmiş ve ortaöğretim mezunları içinKPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanının alınmış olması gerekmektedir.

Adaylar tercihlerini 24 Ocak – 2 Şubat 2011 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, internet üzerinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Tercih alınma süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

KPSS-2010/2 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI”

14 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "2011 KPSS Tercihleri Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak – ÖSYM Açıkladı"

 1. begüm duymuş dedi ki:

  Arkadaşlar 2011 kpss puanım ile ne zamana kadar tercih yapabilirim.Birileri beni aydınlatabilirmi?Ne olacak bu biyologların hali?Üniversiteden mezun oldum diye sevinirken işsizlik sıkıntısı beni dahada geriyor.

 2. tuğrul dedi ki:

  kpss 3 tercihleri ne zaman bilgisi olan var mı

 3. elif dedi ki:

  ben 2010 da kpss sınavına katıldım tekrar tercih ne zaman yapabilirim

 4. DUYGU dedi ki:

  BEN 2010 DA SINAVA GİRDİM SON TERCİH YAPMA HAKKIM VARMIŞ ACABA NE ZAMAN????????

 5. M.S.A dedi ki:

  yhav net ortamında bile başvuru yapmak çok zor ne karışık işler bunlar :))

 6. tuncay dedi ki:

  ya bu terçihler ne zaman başlıyor

 7. abdullah dedi ki:

  uzatınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnof ALLAH AŞKINA

 8. ibrahim dedi ki:

  arkadaşlar tercihleri yaptık ama bunlar ne zaman belli olacak,nasıl bilecez veya nerden bulacaz bilmiyorum bana tarif ederseniz

 9. aulk dedi ki:

  şifremi hatırlamıorumm ya nolcakkk :(

 10. derya dedi ki:

  ınsss tabı temennımız herkesın hakkıyla atanması ama bu hıcte ole olcaga benzemıyor 81 puan aldım ancak umudum yok neden dersenız bu turkıyede puanın olmıyacak arkanda torpılın olucak bunu bı kez daha gorcez ınss yanılırım

 11. ilzans dedi ki:

  umarım herkes hakettıgı yere gelır ve torpıl falan gecerlı olmaz bu sınavda.daha once kpss ye gırıp de tercıh yapan arkadaslar varsa tercıh sıralamalarını nasıl yapmamız gerekıyor bılgılendırırlerse cok mutlu olurum..

 12. Malika dedi ki:

  Merhaba ben 2 senedir türkiyede izinsiz kalıyorum şimdi ben bu sene üniversiteye başvurmak istiyorum.başvurabilmem için en az 6 ay oturma izinim olmasını söylediler şimdi bana acaba ceza paramı ödersem oturma izini verirlermi sınırdışı etmeden.cevap bekliyorum teşekürler

 13. lalalo dedi ki:

  Ewet” .
  “Okey yOki” “Yanlız” “Orada mısınıızzzz” Özel isimler , şehirler , ülkeler ,
  bU SeKiLde YaZılmaz
  By denmez

 14. sürgün_ruhum dedi ki:

  İnş. KpPs Snavına HaKkıyla Calısan arkdaşlar atanrr temennimiz Bu!!!

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.