2011 SBS Başvuru Ücreti Ne Kadar – Kayıt Parası Kaç Lira TL

Cuma, 4 Mart 2011, 14:20 | Bilgi Paylaşımı | 33 Comments
by admin

TEOG’ye 7 veya 8. sınıflardan başvuracak öğrenciler, 10 (on) TL sınav ücretini 07–25 Mart 2011 tarihleri arasında T.C. Ziraat Bankası AŞ, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O veya Türkiye Halk Bankası AŞ. Şubelerinden veya bu bankaların internet şubelerinden birine “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığıyla, öğrencinin T.C. kimlik numarasına göre yatıracaktır.
b. Polis koleji için başvuruda bulunacak öğrenciler TEOG’ye girmek zorunda olduğu ve bankaya sınav ücreti yatırdığı için polis koleji başvurusu yaparken ayrıca sınav ücreti yatırmayacaktır.
c. e-Okul sisteminde öğrenci bilgilerinde hata varsa bankalar tarafından sınav ücreti tahsilâtı yapılamadığı için sınav başvuru işlemleri gerçekleşmeyecektir.
d. Sınav ücreti kesinlikle “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığıyla bankaya yatırılacak; mektup veya elden sınav ücreti tahsil edilmeyecektir.
e. KKTC’ den sınava başvuracak öğrenciler sınav ücretlerini T.C. Ziraat Bankası Aġ. şubelerinden “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığıyla öğrencinin T.C. kimlik numarasına göre yatıracaktır.
f. KKTC hariç, yurt dışından sınava başvuracak öğrenciler sınav ücretlerini yurtiçindeki yakınları vasıtasıyla T.C. Ziraat Bankası A.ġ., Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. veya Türkiye Halk Bankası A.ġ. şubelerinden “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığıyla, T.C. kimlik numaralarına göre yatıracaktır.
g. Öğrenciler, sınav ücreti yatırma işlemi için bankaya herhangi bir havale ücreti ve benzeri gider ödemeyecektir.
h. Banka dekontunda öğrencinin T.C. kimlik numarası, adı, soyadı ve katıldığı sınavın açık adı bulunacaktır. Para yatırma işleminden sonra dekont üzerinde bulunan bilgilerin öğrenciye ait olduğu kontrol edilecek, bilgilerde yanlışlık varsa aynı gün ödeme iptal ettirilerek öğrencinin e-Okul sistemindeki bilgileri düzeltildikten sonra ödeme yeniden yapılacaktır.
i. Öğrenciler başvuru ve tercih dönemlerinde okul müdürlüğüne Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi Seviye Belirleme Sınavı e-Başvuru Kılavuzu çıktısı için başvurmayacaktır. Talep eden öğrenci kendi imkanları ile http://oges.meb.gov.tr adresinden kılavuz çıktısını alabilecektir.
2828 sayılı Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Kanunu ile 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamına giren öğrencilerden sınav ücreti, alınmayacaktır.

2015 TEOG Başvuru Ücreti Ne Kadar,2011 7. 8. Sınıf TEOG Başvuru Kayıt Ücreti Kaç Lira,2011 Seviye Belirleme Sınavı Kayıt Parası Ne Kadar,TEOG’ye Başvuru İçin Bankaya Ne Kadar Para Yatırılacak 2011

Tagged with: , , ,

33 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "2011 SBS Başvuru Ücreti Ne Kadar – Kayıt Parası Kaç Lira TL"

 1. rukiye dedi ki:

  çocuklar işallah uzatırlar sureyi bu para geleceğinize bağlı. :)

 2. rukiye dedi ki:

  len uzatın len sureyi ben ödedim ama bu çocuklar bölemi kalcak:)

 3. esra atasever dedi ki:

  noğlur uzatın sbs başvuru tarihini ya parayı ödemeyi unuttum lütfen

 4. şehriban dedi ki:

  yaşasın sbs sınavı

 5. volkan çakal dedi ki:

  kayıt parasını ödemeyi unuttum süreyi uzatabilirmisiniz

 6. mesut yılmaz dedi ki:

  sbsye giremicem kayıt süresini uzatın

 7. volkan çakal dedi ki:

  ne olur uzatın süreyi

 8. mesut yılmaz dedi ki:

  ben sbs ücretini ödemedim ne olur uzatılsın yoksa sbs sınavına giremicem

 9. Hasan Çakır dedi ki:

  ne olur sbs kayıtları uzatılsın yoksa sınava giremicem

 10. fehmiye alişan dedi ki:

  biz parayı yatırmayı unuttuk.dunyanın sonumu geldi yani.çocugumuzun gelecegi bu parayamı baglı o kadar emek ççalışma boşamı gidecek ek sure vermeleri gerekir.rica ediyoruz boyle gaddarlık olamaz.daha sınava 2 ay var.heryere basvurduk kimse bişe bilmiyor birilri çıkıp acıklama yapsın…

 11. kayhan kurul dedi ki:

  biz parayı yatırmadık ne olacak şimdi okadar hazırlandık giremeyecekmiyizne yapmamızlazım.uzatamazlarmı acaba.

 12. tolunay dedi ki:

  bizde mağduruz. oğlum sbs harçlarının gününü söylemiyor bizde yatıramadık mağduruz bizlere bir şans daha verilmesini istiyoruz gelecekleri söz konusu çocuklarımızın lütfen bir şans daha bilgilendirirseniz sevinirim.

 13. recep dedi ki:

  Bizde diğer aileler gibi oğlumuzun sbs ücretini yatıramadık bir takım olumsuzluklardan dolayı.Sayın milli eğitim lütfen bir ek süre verin.Çocuklarımızın geleceğini kısırlaştırmaın.Şimdiden teşekkürler.

 14. Nilgün dedi ki:

  Oğlumun sınav ücretini yatırmayı unuttum. İnternetten takip edilmem söylendi. Hiç bir değişiklik göremedim. Burada birkaç kişinin unutmuş ve geç kalmış olduğunu gördüm. Bizim gibi kim bilir daha ne kadar kişi vardır. Yetkililerden bu mağduriyetimize bir çözüm rica ediyorum.

 15. muhammet ertugrul gazi dedi ki:

  merhaba:

  Oglumun sbs sınav ücretini yatıramadım.Bu konuda ne yapmam gerekiyor.Yatırmak için ek süre verilecekmı bu konuda bilgi verirmisiniz.teşekkür ederim.Hoşçakalın

 16. ercan dedi ki:

  milli egitim bakanlıgı lütfen devreye girsin ve sbs sınav paralarının yatırılması için ek süre tanısın.

 17. caner dedi ki:

  ben sbs’ye basvurmayı unuttum bunun için ne yapılması gerekiyorsa yapılmasını istiyorum lütfen burda geleceğimiz söz konusu çok erken bitirdiler basvuruları en azından 1 kaç gün daha uzatılsa daha iyi ilgililere duyurulur (geleceğimiz mevzu bahis!)

 18. bülent dedi ki:

  25 mart kayıt parasının son günüymüş parayı yatıramadık şimdi ne yapmamız gerekiyor.
  lütfen yardımcı olurmusunuz?

 19. büşra dedi ki:

  ben sbs parasını yatırmayı unuttum neyapmam lazım bana yardımcı olurmusunuz

 20. taha dedi ki:

  biz kardeşimin sbs kayıt parasını yatırmayı unuttuk neyapmamız gerekiyor bize yardımcı olurmusunuz LÜTFEN

 21. bartu ot dedi ki:

  paraları yatırmayanlar okul müdürüyle bankaya baskı yaparlarsa uzatılırmıs

 22. bartu dedi ki:

  Sbs Parasını Yatırmayanlar Okul Müdürüne -Müdür Yardımcısına Ve Bankalara BasVurup Baskı Yapsınlarki Zamanı Uzatmaya Çalısalım Okul Müdürü Diyor

 23. bartu dedi ki:

  Sbs Paralarını YATIRMAYANLAR OKUL MÜDÜRLERİNE BANKALARA Müdür Yardımcılarına basvursunlar Onlarda Süreleri Uzatmak İçin Baskı Yapıorlar

 24. metin dedi ki:

  iyi günler sbs sınavına giricem fakat bankaya gidip yatıramadım şuan bu işi nerden halledebilirim yardımcı olurmusunuz teşekkür ederim

 25. gamze dedi ki:

  ya 25 mart son günmüş para yatrmak için be yatırmayı unuttum ne yapıcam?? lütfen yardım edinn

 26. özlem dedi ki:

  iyi günler sbs sınavına giricem fakat bankaya gidip yatıramadım şuan bu işi nerden halledebilirim yardımcı olurmusunuz teşekkür ederim

 27. tugba dedi ki:

  bu sınavdan çok korkuyorum sınavı dört gözle bekliyorum

 28. gülbahar dedi ki:

  evet bende çok stresliyim bu aralar yaklaşıyo git gide sbs

 29. gülbahar dedi ki:

  ya evet ben gerçekten çok korkuyorum bu sınavdan:)

 30. eda dedi ki:

  ölüm kalım savaşı yaklaşıyor…….

 31. eyüp nebioğlu dedi ki:

  ben nasıl kaydolacam internetten başvurdum açtım çıkmadı yardım edin

 32. aNgeLo dedi ki:

  bnce hiç de o kdr büyütülecek bir şey deil bazı aileler ve öğrenciler bunu ölüm sınavı olarak adlandırıyorlar bnce o kadr da kafaya takmayın evt önmli bir sınav bn önmsiz demiyorum ama iyi bir puan alamayınca öldürmeyecekler sizi…aslında bna kalırsa sbs ve oks gibi sınavlar kalkacak ve öğrencileri ortalama puanlarıyla liselere yerleştirecekler.en iyisi bu olur…

 33. halil dedi ki:

  git gide yaklaşıyor kader

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.