2011 YGS LYS Ek Yerleştirme Ne Zaman Yapılacak

Perşembe, 1 Eylül 2011, 12:55 | Bilgi Paylaşımı | 108 Comments
by admin

Üniversite Yerleştirme sonuçları açıklandı. Bir yükseköğretim öğretim  programına yerleşemeyen adaylar için ÖSYM tarafından ikinci bir hak verilecek. Her yıl yapılan bu uygulamaya bu yılda yapılması kesin gözüyle bakılıyor.

ÖSYM 2. yerleştirme işlemleri üniversitelere kayıt işlemlerinden sonra başlayacak. Bir yükseköğretim programını kazanıp da süresi içersinde kayıt yaptırmayan adaylardan boşalacak yerlere ikinci bir yerleştirme yapılacak. İkinci yerleştirme tarihlerini üniversite kayıt tarihlerinden sonra takip edebilirsiniz.

10 Eylül 2011  Güncelleme: Gelen yoğun sorular üzerine, şu açıklamayı yapmayı uygun gördük. 2011 LYS Ek yerleştirmelerine katılmak isteyen üniversite adayları ek yerleştirmelerin neden bu kadar geciktiğini haklı olarak soruyorlar.

Henüz gecikmiş bir durum yok. Geçen yıl Ek Yerleştirme Başvurularının ek Ekim Ayının ilk haftasında alındığını göz önünde bulundurursak, endişeye kapılmanın yersiz olduğunu görebilirsiniz. Üniversite kayıtları birçok üniversitede 9 Eylül 2011 tarihi itibariyle sona erdi. Şu anda ÖSYM’nin, üniversitelerden boş kontenjan bilgilerini alma süreci işliyor. Daha sonra 2011 Ek Yerleştirme Kılavuzu hazırlanacak.

Biz eokulegitim.com olarak, özellikle ek yerleştirme boş kontenjanlarını,başvuru kılavuzunu ve tarihlerini titizlikle takip ediyoruz. Ayrıntıları sitemizden takip edebilirsiniz. Ayrıca son haberlerin facebook adresinize gelmesini istiyorsanız. Buraya tıklayarak eokulegitim.com’u facebookta beğenin.

ÖSS – LYS Ek Yerleştirme Hakkında Merak Edilenler – 2011 – Tıkla

2011 LYS Ek Yerleştirme Yapılacakmı,Ek Yerleştirme 2011,ÖSYM ÖSYS Ek Yerleştirme Ne Zaman Yapılacak,2011 YGS LYS Ek Yerleştirme İşlemleri Hangi Tarihte,Üniversite Ek Yerleştirme İşlemleri 2011

108 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "2011 YGS LYS Ek Yerleştirme Ne Zaman Yapılacak"

 1. dyg dedi ki:

  merhaba ben ilk tercihlerde yerleşemedm hep sağlık yazmıştım ikinci tercihlerde açık öğretim yazılıyomu lütfen cevap yazarmısınız??

 2. gökçe.. dedi ki:

  arkadaşlar benim ygs5 puanım 395 selçuk kastamonu ve giresun iö okul öncesi öğretmenliğini yazdım yeni açılmışlar sizce bana gelme ihtimali nedir fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim .. ayrıca benim yazdığım yerleri yazanlar puanlarını yazabilir mi lütfen ..teşekkür ediyorum.

 3. asi dedi ki:

  yha bizim bu ösym den çektiğimiz ne yha of ne zamn açıklanacak 2. yerleştirmeler siz adamı kalbten gidereceksiniz yha

 4. ipek dedi ki:

  2. tercihlerin açıklanma tarih ve saatini öğrenebilir miyim?

 5. isyan dedi ki:

  Ösym ek tercih ne zaman acklanyo yaz cikiyo 10 yazyodu baktm baska bi sitede degr arkdslarda paylasmis

 6. ceren dedi ki:

  ya isyan nerden baktın ben göremedm

 7. isyan dedi ki:

  arkadaşlar yarın saat 10 da açıklanacakmış hakkımızda hayırlısı olur inş.

 8. isyan dedi ki:

  Nihat arkadas bunu biliyorum saol yinede benm demek istedgm benm dger arkdslarm yani onlarda duzdu ama 2 senelk tuttu sanrm sans isi buda bende yok.s saol yinede

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.