8. Sınıf SBS sonuçları Açıklandı Öğren 7 Temmuz 2011

Çarşamba, 16 Haziran 2010, 13:43 | Bilgi Paylaşımı | 137 Comments
by admin

4 Haziran 2011  tarihinde 8. sınıflara yönelik olarak yapılan TEOG sonuçları AÇIKLANDI !!!. Milli Eğitim Bakanlığı TEOG Sonuçlarını sürpriz bir şekilde erken açıkladı. İşte 2011 8. Sınıf TEOG Sonuçları:

İyi bir ortaöğretim kurumuna yerleşmenin heyecanını yaşayan 8. sınıf öğrencileri bu sınavın sonucunu büyük bir merakla beklemekte. Bu merakı arttıran etkenlerden biri de Milli Eğitim Bakanlığı sonuçları sürpriz bir şekilde erken açıkladı.

.

.

2011 8. Sınıf TEOG Sonucunu Öğrenmek İçin Tıklayın
2011 Yılı Bütün Liselerin Taban Puanları İçin Tıklayın

2015 TEOG Tercih Kılavuzu Yayınlandı – Kılavuz İçin Buraya Tıklayın

Öğrenciler katıldıkları sınavın sonuçlarını ”http://www.meb.gov.tr” ile ”http://oges.meb.gov.tr” adreslerinden öğrenebilecek. Sınav sonuç bilgisikısmında öğrenciler sınav ve yerleştirme puanları ile yüzdelik dilimlerini ve başarı sıralarını görebilecek. Sınav sonuçları öğrencilere ayrıca postayla gönderilmeyecek.

Öğrencinin sınav sonuç bilgileri, kayıt hakkı kazandığı okulun ekranından izlenebildiği için kayıt yaptırırken ayrıca sonuç belgesi talep edilmeyecek. Okulmüdürlükleri, velinin talep etmesi durumunda internet adreslerinden sınav sonuç belgesinin çıktısını alacak, onaylayıp mühürleyerek imza karşılığı öğrenciye verecek.

Ortaöğretim Yerleştirme Puanı (OYP) 196 ve üzerinde olan öğrenciler tercih işlemi yapabilecek. OYP’si 196’nın altında olan öğrenciler tercihte bulunamayacak.

TEOG 8. sınıf sonuçlarına göre, fen, sosyal bilimler, Anadolu liseleri; teknik ve endüstri meslek liseleri ile mesleki ve teknik eğitim merkezleri (Anadolu teknik lisesi, Anadolu meslek lisesi programları), tapu ve kadastro Anadolu meslek lisesi, tarım Anadolu meslek ve tarım meslek lisesi, denizcilik Anadolu meslek lisesi ve denizcilik Anadolu teknik lisesi, kız teknik ve meslek liseleri ile mesleki ve teknik eğitim merkezleri (Anadolu kız teknik lisesi, Anadolu teknik lisesi, Anadolu kız meslek Lisesi, Anadolu meslek lisesi programları); ticaret meslek liseleri (Anadolu ticaret meslek lisesi, Anadolu iletişim meslek lisesi, adalet meslek lisesi programı), otelcilik ve turizm meslek liseleri (Anadolu otelcilik ve turizm meslek lisesi programı), Anadolu öğretmen liseleri, Anadolu imam-hatip liseleri ile Anadolu sağlık meslek liselerine öğrenci yerleştirilecek.

TERCİH İŞLEMLERİ

TEOG’yi kazanan öğrenciler, 8-20 Temmuz’da bu okullar arasından başvuru koşullarını da dikkate alarak tercih işlemlerini yapabilecek. Bu yıl sadece bir kez tercih başvurusu alınacağı ve başvuru yapıldıktan sonra değiştirilmeyeceği için adayların okumak istedikleri okulları seçerken çok dikkatli olmaları isteniyor. Adaylar, tercihlerini bir önceki yılın okul taban puanlarını dikkate alarak yapabilecek. Bir öğrenci 12 okul tercih edebilecek ve tercihler sonradan değiştirilmeyecek.

Tercihler, öğrenci velisi tarafından http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr veya https://e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan tercih listelerindeki okulların tercih kodlarına göre bireysel olarak yapılacak. Bireysel tercih yapamayanlar için okul müdürlükleri tercih işlemlerini, velinin doldurup imzalayarak verdiği ”Yerleştirme İşlemi Tercih Ön Çalışma Formu”na bağlı kalarak veli adına yapacak. Okul müdürlükleri tercih formunu elektronik olarak onaylanacak. Tercihlerle ilgili her türlü düzeltme, elektronik onaylamadan önce yapılacak. Onaylama işlemi yapıldığı anda öğrencinin tercih işlemi tamamlanmış olacak, aksi takdirde öğrenci tercih yapmamış sayılacak.

Tercihlerin elektronik ortamda hatasız, eksiksiz olarak tercih ve yerleştirme e-kılavuzuna uygun doldurulması gerekiyor. Tercih listesinden öğrenci velisi, onay işleminden ise okul müdürlüğü ile veli birlikte sorumlu olacak. Tercih ve yerleştirme ile ilgili tüm işlem ve bilgilendirmeler http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr ile https://e-okul.meb.gov.tr adreslerindeki veli bilgilendirme sisteminden sürekli yapılacak.

DÖRT KEZ YEDEK YERLEŞTİRME

OYP’ye göre tercih yapacak her öğrenci, okul-aile birliğine makbuz karşılığı 5 TL yatıracak. Tercih başvuruları değerlendirilecek ve öğrenciler, OYP üstünlüğü esasına göre önceden belirlenmiş kontenjanlara yerleştirilecek. Liselere yerleştirme sonuçları 26 Temmuz 2011’de açıklanacak.

Asıl listeden kayıtlar 1-5 Ağustos’ta yapılacak. 6 Ağustos’tan itibaren ise yedek listelere geçilecek ve dört kez yedek listeden yerleştirme gerçekleştirilecek. Dördüncü yedek listeden kayıtlar 5-9 Eylül’de yapılacak.

Yedek yerleştirme yapılacak okulların kontenjan sayıları, asıl kontenjan sayısının 8 katı alınarak belirlenecek. Özel okullar için yedek kontenjan belirlenmeyecek.

Öte yandan, ilköğretim 7. sınıfların katıldığı TEOG sonuçları ise 5 Ağustos’ta ilan edilecek.

Tagged with:

137 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "8. Sınıf SBS sonuçları Açıklandı Öğren 7 Temmuz 2011"

 1. sevim dedi ki:

  bir şey sorabilirmiyim nerden girdiniz sonuçlara

 2. merve nur dedi ki:

  BEN 495 ALDIM

 3. sedef dedi ki:

  pampiş,pompişşşşş

 4. sedef dedi ki:

  7.sınıfta:487

  6.sınıfta:468 aldım.çok mutluyum.anadoluyu kazanacağıma inanıyorum!!

 5. ömür dedi ki:

  485 çektim.bana inanmayın mesajımı da okuyun!!!bana ulaşmak isteyenler faceye ÖMÜR BEKAR yazarak beni bulabilirsiniz….

 6. mutlu dedi ki:

  beklediğimden düşük geldi 500 aldım :( :(

 7. FATİH YILDIZ dedi ki:

  6- 500
  7 -500
  8 -500

 8. esra dedi ki:

  benim
  6 sınıf 500
  7 sınıf 500
  8 sınıf belli değil kaç olur acaba

 9. serdarsemih dedi ki:

  6.sınıf494
  7.sınıf467
  8.sınıf500

 10. fatime dedi ki:

  ben çok çaliştım ama yinede 382 aldım :(

 11. Furkan dedi ki:

  BNM
  6. SINIF: 469
  7.SINIF: 494
  8.SINIF: 500
  Allah İZİN VERİRSE FEN GELCEK GBİ (İNŞ.)

 12. talha dedi ki:

  alperen beklediğimizden düşük geldi inş. snn öle olmaz SANA BAŞARILAR…

 13. alperen dedi ki:

  arkadaşlar ben 7. sınıfa gidiyorum .bizim sbs sınavımız açıklanmadı.ama 8. sınıfların sbs sınavları açıklandı.8. sınıflara soruyorum siz beklediğiniz puandan yüksek mi düşük mü aldınız lütfen cevap verin…….

 14. ilknur dedi ki:

  488 :)

 15. talha dedi ki:

  bursadan rıfat daha yeni mi bakıon sbs nee?????:D:D

 16. bursadan rıfat dedi ki:

  oley be sbs den 498.524 aldım

 17. talha dedi ki:

  ya bu sene ki sbs zor deildi ama keske şu heyecan olmasaa:S heycan yapmasak hepimiz 470-480 nin uzerinde alırdık ( sbs ye hakkıyla çalışanlara) neyse herkese lise hayatında basarılar dilerim…..

 18. yunus dara dedi ki:

  valla ben hiç çalışmadım ama yinede 370 aldım

 19. şeminur dedi ki:

  hahahahahahahhahah ne komik yalanlar söylüyonuz hey 500 alan 500 puanı alan kişinin ismini internete girde bak kimiş övmeye çalışıyon ama neyazık ki senin gibi mal ve keriz değiliiz bakmadan ken kendini 500 alnın yerine koyup da mı konuşuyon :D:D:D birkere 500 alan kişi ikisenedir aynı kişi değil

 20. yusuf dedi ki:

  yusuf orhanın sbs sınavı

 21. yusuf dedi ki:

  sbs 8.snıf

 22. mahmut dedi ki:

  ben bu sene 497;891 aldım nasıl

 23. mert dedi ki:

  la ben 200 den yukarı cıkamım :D

 24. devrim dedi ki:

  ben fazla çalışamadım ama kötü geçmedfei güzel sorulardı cevapınızı beklerim

 25. havva nur dedi ki:

  arkadaşlar herkez dua etsin ve inşallah 420 nin üzerinde alalım bende dua etcem bu gece hoşça kalın

 26. fatmagül. dedi ki:

  ben 6 da 479 çektim 7 de 470 çektim bu senede bi 460 çekersemm istedigim liseye gidicemmm.

 27. ebru dedi ki:

  6 ve 7 de sınava girmedim ama 8.sınıfta giricem bu sefer nolur yardım yorumlarınızı bekliyorum allah rızası için bu konuda iyi de kötüde ne biliosanız söyleyin Liseye gidemicekmiyim gidersemde hangi liselere gidebilirim bilen varsa sölesin Allan için nolur…:(

 28. çok düşünennn dedi ki:

  arkadaşlar dua edin 8. sınıf ögrencisiyim SBS ye 25 gün kaldı (şafak=25)

 29. çok düşünennn dedi ki:

  yha dua edelim arkadaşlar ve çok çalışlaım 8. sınıf ögrencisiyim ve sbs ye 25 gün kaldı yhaaaaaa

 30. salihliden resul dedi ki:

  OLEY BE 493.965 PUAN ALMIŞIM

 31. sanane dedi ki:

  sbs ye çalışan kaç kişi vr aranızda :D

 32. Ahmet Furkan TUNÇ dedi ki:

  ben iki sınavdan da 500.000 aldım
  babacan

 33. tuğçe dedi ki:

  arkadaşlar ben şuan 8. sınıf öğrencsiyim . ve am bi hafta sonra birinci dönem bitecek . son dönemimiz kalcak ve grçekten çok korkuyorum .. geçen sene kolay yaptılar diye bu sene zor yaparlar mı acaba :S 6. sınıfta 395 ,7. sınıfta 445 aldım
  bu sınavdan da 465/470 lerde bişey yapmam lazım ki istediğim anadoluyu kazanabileyim . biliyorum 6 . sınıfta düşük ama ne yapalım . acemilikti.. :( umarım bu sene de geçen yıl ki gibi kolay gelir..

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.