Abdul Rauf İbrahimi Biyografisi

Cumartesi, 4 Şubat 2012, 19:09 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

Güney Türkistan Kunduz ilinin İmam Sahip ilçesindendir. Afganistan Rus-Sovyet savaşında Peştunların Hizbi İslami Partisi’ne bağlı olarak kardeşi Abdul Latif İbrahimi ile birlikte Ruslara karşı mücahid olarak savaşmıştır. Afganistan’da komünizm hükümeti çöktükten sonra Raşid Dostum başkanlığında kurulan İslami Hareket Partisi’ne (Cünbüş Milli İslami) katılmıştır.

Daha önceki Afganistan Parlementosunda Güney Türkistan Kunduz ilinin İmam Sahip ilçesinden Özbek Türklerinin milletvekilliğini yapmıştır. En son Afganistan Milletvekili seçimlerinde Güney Türkistan Kunduz ilinin İmam sahip ilçesinden yeniden Özbek Türklerinin milletvekili olarak seçilmiştir.

Abdul Rauf İbrahimi’nin kardeşi Abdul Latif İbrahimi, bir dönem Güney Türkistan’ın Kunduz ve Tahar illerinde vali olarak görev yapmıştır.

Afganistan’da yaklaşık 1 ay devam eden tartışmalardan sonra 27 Şubat 2011’de Meclis Başkanı seçildi.

Abdul Rauf İbrahimi Kimdir, Hayatı Afganistan Meclis Başkanı kimdir,Abdul Rauf İbrahimi Kimdir, Abdul Rauf İbrahimi Hayatı ,Abdul Rauf İbrahim biyografisi,Abdul Rauf İbrahimi hakkında bilgi Abdul

 

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.