Abdülhamit Avşar Kimdir Hayatı

Çarşamba, 1 Şubat 2012, 14:10 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

Abdülhamit Avşarın Ailesi 1961 senesinde Doğu Türkistan’dan Afganistan’a göç etmek zorunda kaldı. 1964 yılında Afganistan’da dünyaya geldi.
Abdülhamit Avşar’ın Ailesi 1965 yılında Türkiye’ye gelerek Kayseri’ye yerleşti. İlk ve orta öğrenimini Kayseri’de tamamladı.

Abdülhamit Avşar 1986 yılında Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon Bölümünden birincilikle mezun oldu.

Abdülhamit Avşar Okul sırasında Yeşilçam’da bir süre çalıştı. 1987 yılında TRT’ye prodüktör olarak girdi. Çeşitli drama, belgesel ve kuşak programların yapım ve yönetimini üstlendi. Kimi yurt dışı toplantılarda TRT’yi temsil etti. Halen TRT’de prodüktörlük görevini sürdürüyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi SBF Siyaset Bilimi ana bilim dalında master yaptı. Şu anda da aynı üniversitenin Uluslararası İlişkiler bölümünde Orta Asya üzerine doktora yapmaktadır. Türkiye’de basın siyaset ilişkilerini ele alan Serbest Cumhuriyet Fırkası adlı yayınlanmış bir eseri olan Abdulhamit Avşar’ın çeşitli dergilerde de zaman zaman makaleleri yayınlanmaktadır. İngilizce’nin yanı sıra Uygurca ve Özbekçe başta olmak üzere çeşitli Türk lehçelerini okuyup konuşabilen A. Avşar evli ve iki çocuk babasıdır. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Abdülhamit Avşar Birsad üyesi ve Basın Birliği Derneğinin yönetim kurulu üyesidir.

Abdülhamit Avşar Kimdir, Hayatı Abdülhamit Avşar Kimdir, Abdülhamit Avşar Hayatı Abdülhamit Avşar Kimdir, Biyografisi Abdülhamit Avşar Kimdir, Hayatı Abdülhamit Avşarın Ailesi 1961 yılında Doğu

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.