Abdullah Kiğılı Hayatı

Cumartesi, 4 Şubat 2012, 14:50 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

Abdullah Kiığılı 1943 yılında Malatya’da doğmuştur. Ünlü Kığılı giyim mağazaları zincirinin kurucusu ve sahibi olan iş adamıdır. Aynı zamanda İstanbulspor ve Fenerbahçe kulüplerinde ve Güreş Federasyonu, Kayak Federasyonu ve Futbol Federasyonu’nda yöneticilik yapmıştır. 1997’de kısa bir dönem boyunca Futbol Federasyonu Başkanı’da olmuştur.

Ailesi köken olarak Bingöl’ün Kiğı ilçesinden olduğu için Kiğılı soyadını almışlardır. Orta ve lise öğrenimini İstanbul Erkek Lisesi’nde bitirmiş, 1959’da Sultanhamam’da bir kumaş mağazasında iş hayatına başlamıştır.

1965 yılında Kiğılı markası ile gömlek ve pantolon üretimine başlamıştır. 1969 yılında İstiklal Caddesi’nde şimdiki Kiğılı mağazasını açmış, 1973 yılında Beymen Beyoğlu mağazasına ortak olmuştur. 1980 yılında Kiğılı konfeksiyon fabrikasını kurmuştur. Bu tarihten itibaren fabrikasında Almanya ve Hollanda’ya erkek takım elbise fason üretimi yapmıştır. Ayrıca ürünlerini Türkiye genelinde 300 bayi aracılığıyla satar hale gelmiştir. 1995 yılından itibaren toptan satışlarını kaldırmasıyla, Türkiye’nin çeşitli yerlerinde toplam 58 mağaza aracılığıyla satışlarını sürdürmektedir.

Abdullah Kiğılı Kimdir, Hayatı Abdullah Kiğılı biyografisi Abdullah Kiğılı hayatı hakkında bilgi Abdullah Kiğılı kimdir Abdullah Kığılı kimdir biyografisi hakkında bilmek istediğiniz herşey bu

 

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.