Abdurrahman Yalçınkaya Kimdir Hayatı

Cuma, 3 Şubat 2012, 22:01 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

Abdurrahman Yalçınkaya 10 Mart 1950’de Şanlıurfa’da Dünyaya gözlerini açmıştır. Ankara Yıldırım Beyazıt Lisesini bitirmiş, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1973 yılında mezun olduktan sonra, askerliğini Tuzla’da kısa dönem olarak yapmıştır.

Abdurrahman Yalçınkaya Ankara hakim adayı olarak mesleğe başlayan Yalçınkaya, sırasıyla Acıpayam, Bulanık Hakimliği, Gürün Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı, Gürün Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı, Silifke Hakimliği ve Yargıtay Tetkik Hakimliği görevlerinde bulunmuştur. 14.4.1998 tarihinde Yargıtay Üyeliğine seçilen Abdurrahman Yalçınkaya Yargıtay Yedinci Ceza Dairesi Üyesi iken Yargıtay Büyük Genel Kurulunca gösterilen adaylar arasından 21.06.2004 tarihinde Cumhurbaşkanı tarafından Yargıtay Cumhuriyet Başsavcıvekilliğine seçilerek bu görevini sürdürmekte olup, İngilizce bilmektedir.

Abdurrahman Yalçınkaya Evli ve iki çocuk babasıdır.

Abdurrahman Yalçınkaya Kimdir, Abdurrahman Yalçınkaya Hayatı Abdurrahman Yalçınkaya Biyografisi Abdurrahman Yalçınkaya Kimdir, Hayatı Hakkında Bilgi Abdurrahman Yalçınkaya 10 Mart 1950 tarihinde Şanlıurfa’da doğmuştur.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.