Abuzer Uğurlu Kimdir Hayatı

Çarşamba, 1 Şubat 2012, 8:23 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

Abuzer Uğurlu 1970′li yıllarda sağ ve sol örgütlerin tümüne silah sattığı ile sorgulanan Uğurlu, 12 Eylül sonrasında başlatılan babalar operasyonunda kaçmayı başaran tek baba olarak anıldı. Gıyabında açılan silah kaçakçılığı davasından beraat etti. Abuzer Uğurlu Dönemin Gümrük Bakanı Tuncay Mataracı’ya rüşvet vermekten Yüce Divan’da yargılandı ve iki yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Abuzer Uğurlu Bu davada, emekli jandarma astsubay Harun Gürel’in, İpsala Gümrük Müdürlüğü’ne atanması için Mataracı’ya 10 milyon lira rüşvet vermekle suçlandı. Aynı yıllarda yargılandığı gümrük kaçakçılığı davasından da 15 yıl hapis cezasına mahkum olan Uğurlu, 7.5 yıl hapis yattı.

Ağca bağlantısı
Cezaevinde olduğu sırada Papa suikastı olayında Mehmet Ali Ağca’ya yardım ettiği gerekçesiyle İtalyan yargıçlar tarafından ifadesine başvuruldu. İtalyan savcılara verdiği ifadelerde suçlamayı reddeden Uğurlu, 30 Aralık 1988′de Tekirdağ Cezaevi’nden tahliye oldu. Uğurlu, hakkında gıyabi tutuklama kararı çıkarılana kadar çocukları ve torunlarıyla nakliyecilik işi yapıyordu.

Abuzer Uğurlu İstanbul’da yedi kilogram kokainle yakalanmasının ardından delil yetersizliği nedeniyle serbest bırakılan ancak daha sonra hakkında çıkarılan tutuklama kararıyla kayıplara karışan Uğurlu, 20 Ekim 1999′da 4 yıllık firardan sonra kızının evinde yakalandı.

Abuzer Uğurlu, 14 Mart 2007′de cezasını tamamlayarak tahliye oldu.

Abuzer Uğurlu Kimdir Abuzer Uğurlu Abuzer Uğurlu Hayatı Abuzer Uğurlu Biyografisi Abuzer Uğurlu Abuzer Uğurlu 1970′li yıllarda sağ ve sol örgütlerin tümüne silah

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.