Adnan Ocak Kimdir Hayatı

Salı, 31 Ocak 2012, 9:52 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

Adnan Ocak 1978 yılında Samsun’un ilçesi olan Terme’de Dünyaya gözlerini açtı. İlkokulu köyünde bitirdi. Ardından Samsun Ladik Akpınar Öğretmen Lisesi’nden mezun oldu. 19 Mayıs Üniversitesi Amasya Meslek Yüksek Okulu Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümünü bitirdi. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümüne yerleşti. İstanbul’da bulunduğu süre zarfında kültür ve edebiyat çevreleriyle temasta olmaya gayret etti. Aynı yıllarda Türk Edebiyatı Vakfı bünyesinde çeşitli üniversitelerden katılan arkadaşlarıyla Kitap Okuma Grubu oluşturdu. 2006/2008 yılları arasında internet üzerinden yayınlanan Gelecek adlı dergide çeşitli makaleleri yayınlandı. 2005/2006 Eğitim-Öğretim yılında Türkçe öğretmeni olarak göreve başlayan şair, halen bu görevini yürütmektedir. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

ESERLERİ:
Hayal Belde / Gölgelik-Ufuk Ötesi Yayınları (2006)
Yalnızlığıma Yol Almadayım / Bilgeoğuz Yayınları (2011)

Adnan Ocak Kimdir Adnan Ocak hayatı Adnan Ocak Biyografisi Adnan Ocak Kimdir Adnan Ocak öğretmen, şair, yazar Adnan Ocak 1978 yılında Samsun’un Terme

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.