Alim Işık Hayatı

Salı, 7 Şubat 2012, 18:10 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

3 Şubat 1959’da Kütahya Simav’da hayata geldi. Babasının adı Ali, annesinin adı Meryem’dir.
Öğretim Üyesi; Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makineleri Bölümü’nü birincilikle bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını ÇÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Tarımsal Mekanizasyon Anabilim Dalı’nda tamamladı.
ÇÜ Ziraat Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yaptı. 1991’de Tarımsal Mekanizasyon Anabilim Dalı’nda Doçent, 1997’de Tarım Makineleri, 2000 yılında da Endüstri Mühendisliği Anabilim dalında Profesör oldu. Dumlupınar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde Öğretim Üyeliği, DPÜ’de Senato ve Yönetim Kurulu Üyeliklerinin yanı sıra Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanlığı görevlerini yürüttü. DPÜ Simav Teknik Eğitim Fakültesi Dekanlığı ve DPÜ Rektör Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bilimsel alanda, 39’u uluslararası olmak üzere, toplam 145 makale ve bildiri, 12 kitap ve bunun dışında da ayrıca birçok yayını bulunmaktadır.
23. Dönem Kütahya Milletvekili. 23. Dönem’de İKÖPAB Türk Grubu Üyesi oldu.
İyi düzeyde İngilizce bilen Işık, evli ve 3 çocuk babasıdır.

MHP Alim Işık kimdir Alim Işık milletvekili Alim Işık biyografisi Alim ışık hayatı Alim ışık kim mhp Alim Işık, 3 Şubat 1959’da Kütahya Simav’da

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.