Almanya’da Çalışmak İçin İşçi Alımı Yapılacak Başvuruları 2012

Perşembe, 31 Ocak 2019, 17:14 | Bilgi Paylaşımı | 471 Comments
by admin

Almanya 50 yıl sonra yeniden çağırıyorTürkiye’den Almanya’ya ilk olarak 1961 yılında başlayan işçi göçünün ardından aradan geçen 50 yıl sonra bu kez Almanya yeniden işçi alıyor. İşte Detaylar:

Türkiye’den Almanya’ya ilk olarak 1961 yılında başlayan işçi göçünün ardından aradan geçen 50 yıl sonra bu kez, Almanya’ya “donanımlı, nitelikli eleman göçünün” sağlanması amacıyla Almanya İŞKUR Başkanı Bundesagentur Für Arbeit Heinrich Alt ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Kemal Biçerli 14 Ekimde Almanya’da bir araya gelecek.

Almanya İşçilik Başvurusu İçin Tıklayın Formu Doldurun

Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Nihat Sorgeç, yaptığı açıklamada, Çalışma Bakanlığı himayesinde çalışan Almanya İŞKUR’un 115 bin çalışanı bulunan kurumsallaşmış büyük bir kurum olduğunu belirterek, istihdamın artırılması, işsizlikle mücadele ve ekonominincanlanmasına yönelik çalışmalar yaptığını söyledi.

Almanya’da, istihdamın canlanması amacıyla ihtiyaç görülen ara eleman istihdamı için Vietnam’dan işçi talebinde bulunulduğunu ifade eden Sorgeç, ”Bunun üzerine Alman İŞKUR Başkanı ile bir görüşme yaptım ve Almanya’nın ihtiyacı olan ara elemanın Türkiye’den sağlanabileceğini ilettim. Bu öneriye sıcakbaktı. Bunun üzerine görüştüğüm İŞKUR Genel Müdürü Biçerli’nin de sıcakbakması üzerine 14 Ekimde bir görüşme ayarladık” diye konuştu.

Bu görüşmede Almanya’nın ihtiyaç duyduğu ara eleman sayısı ve niteliği gibi konuların görüşüleceğini anlatan Sorgeç, şunları bildirdi:

”Türkiye’den Almanya’ya ilk olarak 1961 yılında işçi göçü başladı. Aradan geçen 50 yıl sonra Almanya, bu kez donanımlı eleman için Türkiye’den talepte bulunacak. Ancak, Almanya’da teknik dallarda, özel sektörde, hizmet sektörde eleman sıkıntısı yaşanıyor. Yani hasta ve yaşlı bakıcı, teknisyen, tıbbi sekreter gibi ara mesleklerde çalışacak işçilere ihtiyaç var. Yani Türkiye’deki meslek lisesi mezunları, Almanya’da çalışabilir.”

Güney Almanya’nın bazı eyaletlerinde teknik dallarda eleman sıkıntısı yaşandığını, Doğu Almanya’da ise turizm sektöründe çalışacak ara elemanlara ihtiyaç olduğunu ifade eden Sorgeç, yaşlı nüfusun ağırlıkta olduğu Almanya’da en fazla yaşlı bakıcısına ihtiyaç bulunduğunu anlattı.

Almanya’nın istediği ara elemanlardan mesleğiyle ilgili lise diploması istendiğini, bu konuyla ilgili açılan kurslardaki sertifikaların yeterli olmadığını kaydeden Sorgeç, Türkiye’den Almanya’ya gidecek işçilerde en önemli sorunun yabancı dil konuşma olduğunu ifade ederek, 14 Ekimde yapılacak görüşmede bu sorunun nasıl aşılacağının da görüşüleceğini söyledi.

Almanya İşçilik Başvurusu İçin Tıklayın Formu Doldurun

AA – 2012

471 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Almanya’da Çalışmak İçin İşçi Alımı Yapılacak Başvuruları 2012"

 1. Ayberk Haktan dedi ki:

  Almanya’da yatırım karşılığı vatandaşlık ve golden visa programıyla ilgili bilgi verebilir misiniz? Linkteki daire yatırım karşılığı vatandaşlık kapsamına girer mi? https://tranio.com.tr/germany/adt/1762160/ Teşekkürler.

 2. salih Işık dedi ki:

  Almanya da iş bulmak istiyorum 10 senelik pasaportum var inşaatta çalışrım işe çok ihtiyacım var

 3. isakaya dedi ki:

  silindiroperetörüyüm src m var kamyon şoförüyüm iş arıyorum almanyada akrabam var çalışmak istiyorum

 4. Mehmet tosun dedi ki:

  Ben kasap ustasıyım yurtdışında iş arıyorum ben türkiyeden.teslim.05424015040.aramanızı bekliyorum

 5. Bülent Aydın dedi ki:

  Merhaba Ben Bülent Türkiye de alman yüklenici firmada çalıştım firma adı UHDE ESSEN GROP FULL TESTLI KAYNAKCİYİM P91 P22 +Paslanmaz tabiki yurd dışı tecrübem var dır

 6. Ahmet dedi ki:

  Mrb ben ahmet morangoz mobilya ustasıyım orda çalış mak istiyorum beni kabul ederseniz çok sevinirim bu numaram 05385126247

 7. Abdullah dedi ki:

  05398825508 arayın

 8. Erdoğan tankulu dedi ki:

  Almanyada çalışmak istiyorum
  Inşaat kalipcisiyim.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.