Antalya Expo 2017

Cumartesi, 26 Kasım 2011, 18:11 | Gündem | 0 Yorum
by admin

Hisarcıklıoğlu: Dev bir kazanım olacakTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Expo 2017 organizasyonunu kazanan Antalya’yı tebrik etti önemini şöyle devam etti:

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Expo 2017 organizasyonunu kazanan Antalya’yı tebrik ederek, Expo 2017 Antalya’nın, sadece peyzaj ve süs bitkileri alanlarını değil, pek çok sektörü içine alan dev bir kazanım olacağını bildirdi.

Hisarcıklıoğlu yaptığı yazılı açıklamada, Antalya’nın; valisinden, bürokratına, milletvekilinden işadamına, sivil toplum kuruluşlarından sokaktaki gençlerine kadar bir ve beraber olmayı başararak büyük bir başarı öyküsü yazdığını vurguladı.

Türkiye’de şimdiye kadar düzenlenmiş en büyük organizasyonlardan birisi olacak organizasyona ev sahipliği yapacak olan Antalya’yı kutlayan ve bu başarınınsadece Antalya için değil, aynı zamanda Türkiye’nin tüm şehirleri için bir referans noktası olacağını belirten Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti:

”Expo 2017 Antalya, sadece peyzaj ve süs bitkileri alanlarını değil pek çoksektörü içine alan dev bir kazanım olacaktır. Lojistik sektörü başta olmak üzere konaklama, yeme-içme, sağlık, temizlik, peyzaj, inşaat gibi birçok sektördecanlanma sağlanacak, istihdam yaratılacaktır. EXPO 2017’yı 5 milyon yabancıturistin ziyaret etmesi ve bunun 2 milyonunun sadece EXPO amacıyla Türkiye’ye gelmesi beklenmekte. Her bir turistin ortalama 500 avroluk paket turlar ile Türkiye’ye geldiğini düşündüğümüzde bu sadece ziyaretlerden kazanılmış 1 milyar avro gelir anlamına gelir ki bir kentin ekonomisi için çok önemli birkazançtır. Beklentimiz, 100 ülkeden katılımcıların Antalya’ya gelerek 6 ay boyunca bahçe kültürlerini ve endemik bitkilerini sergilemek suretiyle, ülkelerini de tanıtmalarıdır. İnanıyorum ki bu organizasyon ile Antalya dünya arenasında çok büyük bir tanıtım ve gövde gösterisi yapacaktır.”

Antalya’nın bu başarısının, çok önemli bir gerçeğin de tescili olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, ”Bir şehrin valisi, belediye başkanı, milletvekilleri, sivil toplum kuruluşları, bürokratı, çalışanı, yaşayanı, o şehrin menfaati söz konusu olduğunda, bütün ayrılıkları unutup bir araya gelebiliyorsa, orada huzur da olur, zenginlik de olur, başarı da olur. Kazanmanın sihirli formülü budur. Antalya, Expo’yu kazanarak bizlere bu gerçeği bir kez daha ispat etmiştir” ifadelerini kullandı.

Hisarcıklıoğlu, mesajında TOBB Yönetim Kurulu ve Türk iş dünyası adına, başta Antalya Valisi Ahmet Altıparmak olmak üzere Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Antalya milletvekilleri, Antalya Süs Bitkileri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu ve Antalya’nın bu başarısında emeği geçen herkesi tebrik etti.

Expo 2017 Antalya , Antalya 2017 EXPO Organizasyonu , Antalya Expo 2017 ‘ya Hazırlanıyor , Antalya İçin Expo 2017 Önemi , Expo 2017

AA – 26 Kasım 2011

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.