Sponsorlu bağlantılar

Aöf Kredili Sistem Ders Ekle Sil Kredili Sistem Nasıl Yapılır

Pazar, 1 Eylül 2013, 18:27 | Bilgi Paylaşımı | 96 Yorum
by admin
Sponsorlu bağlantılar

2013 2014 AÖF ders seçimi , Aöf Ders ekleme silme 2013 2014 Kredili Sistem,aöf ders seçme nasıl yapılır,açıköğretim güz sonbahar dönemi ders seçimi hakkında detaylı bilgilere aşağıdan göz atabilirsiniz.

Aöf Ders Ekle Sil

Açıköğretim Fakültesinde tüm bölümlerin kredili sisteme geçişi ile birlikte en çok sorulan sorulardan biri aöf ders seçimi nasıl yapılır. e okul sitesi olarak bu yazımızda sizlerin sormuş olduğu bazı soruları cevaplandıracağız.Aöf Ders Seçimi hakkında.

Soru 1: Kredili Sistemde en fazla kaç  kredi ders alabilirim?

Cevap 1: Kredili sistemde en fazla 45 kredi ders alabilirsiniz.

Soru 2: Bir dönemde almamız gereken kredi nedir?

Cevap 2: Ders listesinde her döneme 30 kredi ders düşmektedir.

Soru 3: Yeni sistemde üstten ders alabilir miyim?

Cevap 3: Evet üstten ders alabilirsiniz.

Soru 4: Aöf’ye yeni kayıt oldum, üstten ders alabilir miyim?

Cevap 4:Yeni kayıt olanlar üstten ders alamazlar.

Soru 5: Ders ekle sil nasıl olacak kısaca anlatır mısınız?

Cevap 5: Öncelikle kayıt yenileme başladığında sistem bulunduğunuz döneme ait almanız gereken dersleri ve alttan olan dersleri sizin otomatik olarak seçecektir.Fakülte tarafından atanan dersleri silebilirsiniz.Ya da üstten ders alarak toplam kredinizi 45 krediye tamamlayabilirsiniz.

Soru 6: Üstten ders alarak açıköğretim bölümlerini erken bitirebilir miyiz?

Cevap 6: Evet üstten ders alarak erken bitirme olanağınız mevcuttur.

Soru 7: Alttan dersi olanlar ders seçebilir mi?

Cevap 7: Aöf 4 yıllık lisans bölümlerinde güz ve ilkbahar dönemleri olmak üzere 8 yarıyıl vardır.Buna göre 1.yarıyıldan ders kalanlar 5. ve 7. yarıyıldan, 2.yarıyıldan dersi kalanlar 6. ve 8. yarıyıldan,3.yarıyıldan dersi kalanlar 7. yarıyıldan ve 4.yarıyıldan dersi kalanlar 8. yarıyıldan ders alamazlar.

Soru 8: Ortalamam düşük ders seçebilir miyim?

Cevap 8: Kredili sisteme göre genel ortalaması 2,00′ ın altına düşen öğrencilere ortalama uyarısı yapılır.Buna göre öğrencilerin bir sonraki dönem genel ortalaması 2,00′ın üstünde olmalıdır.Öğrenci ard arda iki dönem 2,00′ın altında genel ortalamaya sahip ise bir sonraki dönem CC notunun altındaki bütün dersleri tekrar alacaktır.

Soru 9: Kredili sistemdeki harflerin not katsayıları nelerdir?

Cevap 9:

Harf Notu      Katsayısı
AA                    4.0
AB                    3.7
BA                    3.3
BB                    3.0
BC                    2.7
CB                    2.3
CC                    2.0
CD                    1.7
DC                    1.3
DD                    1.0
FF                     0.0

Not:Başka sormak istediğiniz sorunuz olursa yazımıza yorum yaparak sorabilirsiniz.

Aöf Kredili Sistem ders ekleme silme 2013 2014, aöf ders seçme nasıl yapılır,açıköğretim güz dönemi ders seçimi

 

Bu Konu Hakkında Soru Sormak ve Anında Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

96 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Aöf Kredili Sistem Ders Ekle Sil Kredili Sistem Nasıl Yapılır"

 1. fatma diyor ki:

  4 yıllık işletme okuyorum 2. yılı bitirince önlisans diploması almak istiyorum 2. sınıftan 3 dersim vardı kayıt yenilerken direk kayıt parası yatırdım ders ekle çıkar yapmadım sistem bana üst sınıftan 4 ders daha atamış şimdi 3. sınıfın sınavlarına hiç girmeden 2. sınıf derslerini verince mezun olurmuyum yoksa 3. sınıfın sınavlarına girmek zorunda mıyım

 2. ilyas diyor ki:

  slm ben güz döneminden 6 dersi geçtim 2 si kaldı sene ye bu geçtigim altı dersi alacakmıyım bilginiz varmı??

 3. betul diyor ki:

  Ben 4. Sinif isletme ogrencisiyim .toplamda bahar doneminde 7 ders varken sistem bana 6 ders vermis inilizce2 dersini vermemis .neden acaba ben bu dersi alamazmiyim yoksa bi sonraki bahar donemine mi kaldi bu ders

 4. makbule diyor ki:

  kamuyönetimi son sınıf ögrencisiyim tek dersim kaldı (türkiye ekonomisi)ikinci dönem dersim bu benim. ilk dönem sınava girmedim ikinci dönem bu dersin sınavına girmek için dersi seçmem gerekiyormu yoksa direk harcı yatırmam yeterli mi ?

 5. HAZAL diyor ki:

  KAMU YÖNETİMİ 1. SINIF ÖĞRENCİSİYİM.GÜZ DÖNEMİNDEKİ BÜTÜN DERSLERİ GEÇTİM.1.SINIF BAHAR DÖNEMİNDE ÜSTTEN DERS ALABİLİRMİYİM.

 6. bekir diyor ki:

  merhaba ! 2013 yılında işletme bölümüne kayıt yaptırdım(önlisans mezunu olark ) şimdi bahar dönemi için ders ekle bölümünde 2013 kayıtlıların ders ekleyemeyecegi yazıyor. okulu erken bitirmek için nasıl bir yol izleyebilirim?

 7. kubilay diyor ki:

  yüksek okul öğrencisiyim ve ıkıncı senemın ıkıncı dönemi aldığım ders sayısı çok fazla alttan kalanlarla birlikte . bir dersi alamıyorum ders sayım fazla geldiği için ne yapamalıyım ?

 8. burcu diyor ki:

  aof 4.sınıftayım bahar dönemi kayıt yenileme yapacaktım o donemki derslerim gözükmüyo alltan olan iki dersim ders seçemiyorum neden

 9. Gülşah diyor ki:

  Merhaba;
  1 sınıf işletme ögrencisiyim. Kayıt yenilemeden önce ders seçimi yapmam gerekiyor mu yoksa 2.sınıfa gecincemi ders secimi yapıcam alttan kalan derslerimle birlikte.

 10. betul diyor ki:

  Ben okulu iki sene once dondurdumalttan iki dersim var bu yeni sisteme gore not ortalamam iki olursa onlari gene vermek zorundamiym muaf mi olunuyor o derslerden

 11. Asli diyor ki:

  Ben 3 sene once eski sistemde 4. Siniftan 3 dersten , 3. Siniftanda bi dersten kaldim.
  Bu sene kredili girdim guz donemime o kaldiklarimi vermisler. Onlardan gectim..
  Simdi bahar donemim de dersim varmi yoksa yarim donemle mezum mu oldum.
  Bakiorum hic anlayamadim. Yardimci olurmusunuz lutfen..
  Teskkur edrim

 12. Asiye diyor ki:

  Ben 1. sınıf 2. döneme kayıt yaptıracağım,1996 da ilk aöf de okudum,o zaman vermediğim dersleri ilk dönem aldım,ikinci dönemde yine vermediğim dersleri alacağım,Benim sorum:
  1-Üst dönemlerden ders alabilirmiyim bu bahar döneminde,
  2-Benim dönem not ortalamam 3,060,fakat genel not ortalamam 1,580,sayın rektör dno ilk dönem için gno na eşit yani aynı demişti,bende neden bu böyle olmadı,bunun 1996 yılındaki okuduğum ilk yılla bir alakası varmı,eğer varsa ben nasıl bundan sonra GNO sını hesaplayacağım?
  Şimdiden ilginize teşekkür edr beni bu konularda aydınlatırsanız sevinirim
  ASİYE

 13. turan akdağ diyor ki:

  ben işletme 3.sınıfın 3 dersim cc diğerlerinin hepsi cd ve ortalamam 1.56 benim 6.dönem ortalamam 2nin üstünde olursa bu cd derslerin hepsinden geçermiyim

 14. şule ülkü mağara diyor ki:

  Bütün derslerden geçmişsem,bahar dönemi için kayıt yenilemek gerekir mi

 15. ramazan diyor ki:

  Ustten ders almanin dezavantaji varmı ?

 16. TUĞÇE diyor ki:

  bu dönem ortalamam 1,99 geldi 1 tane dd bir tane dc notum var ikinci dönem ortalamam 2,01 ve üzeri gelirse o derslerden geçebiliyor muyum? bir tek tek ders sınavı var mı .

 17. ali özkan diyor ki:

  meraba ben maliye 2nci sınıfım dönem not ortalamam 3.04 ama bır dersım ff yanı o dersten kalmısım ben bahar döneminde üstten ders alabılırmıyım

 18. bv. yg diyor ki:

  merhaba,

  size iki sorum olacak

  1.SORU: aöf 2.sınıf işletme okuyorum. geçen sene kaldığımdan bu sene sınıf tekrarı yaptım. bu sene açıklanan güz ve bahar dönemi sınavlarına göre ortalamam 1,91 ve yanında TEKRAR yazıyor. bunun yanı sıra bir tane dersim FF iki taneside DC. ben bir sonraki sene sadece bu 3 dersimi alacağım. yoksa 3.sınıftan ders alıp bunlarıda berabermi alacağım ? yani ben 3.sınıfa geçtimmi yoksa bu 3 dersi verdikten sonramı geçeceğim.

  2.SORU: bir arkadaşım bu sene işletme 4.sınıfta. ve güz ve bahar dönemine ait sınavlardan sadece İngilizce dersinden FF aldı. ortlaması 2,35.
  bu arkadaş bir sonraki dönemde ingilizce dersinide alarak mezun olabilirmi ? yoksa bir sonraki sene yine aynı dönemde tek ders alarakmı bu dersi vermek zorunda? yada tek dersten bütünleme açılırsa bu dersi verip mezun olabilirmi ?
  bu duruma göre arkadaşın mezuniyet şartı ne olacaktır ?

  bilgilendirme için şimdiden teşekkürler.

 19. ibaykrdg diyor ki:

  7 yarıyıldan 2 dersten ff aldım.bu dersleri 8 yarılda alabilirmiyim

 20. Fatih diyor ki:

  Aof donem sonu notum 49 harf notum cc yaziyor ben bu dersten gectim mi direk oluyo anlamadim?

 21. Şule diyor ki:

  Laborant veteriner sağlık 2 sınıf tek dersten girdim sınava. Ortalamam 2.00 üstünde ama notum ff ikinci dönem tekrar mi sınavlara gireceğim yoksa tek ders sınavını mi beklemem lazım

 22. turker gezer diyor ki:

  Benim su an 2. siniftan butun derslerimi verdim sadece 1.siniftan ingilizce dersim kaldi o dersin yerine baska ders alabilirmiyim.bu dersler ne olabilir

 23. ebru pekcan diyor ki:

  mrb ben ebru saglik kurumlari isletmeciligi okuyorum 2. sinifim guz doneminden tek dersten kaldim bahar doneminde bu dersi alttan alabiliyor muyum cvp yazarsaniz sevinirim simdiden tesekkurler

 24. murat diyor ki:

  önlisans 2.sınıftayım 1.sınıf bahar döneminden 4 dersim var bu bahar döneminde tüm dersleri alırsam toplamda 46 kredi yapıyor.ders ekle sil işleminde öncelik bu dönemin derslerinimi almam lazım.yoksa 1sınıftan kaldığım herhangi bi dersimi sonraya bıraksam olurmu.Eğer tüm derslerden başarılı olursam tek ders sınavına girersem mezu n olma durumum oluyor.şimdiden tşk.

 25. murat diyor ki:

  önlisans 2.sınıftayım.1.sınıf bahar döneminden 4 dersim kaldı bu sene bahar dönemi dersleriyle beraber hepsini alınca toplamda 46 kredi yapıyor.tek ders olarak 1.sınıftan kaldığım herhangi bi dersi sonraya bırakabiliyormuyum.Eğer hepsinden başarılı olmam durumunda bu bıraktığım dersten tek ders sınavına girebilmek için..Böyle olursa mezun olma durumum ortaya çıkıyor.Yani ders ekle sil de öncelik bu dönemin derslerinimi almamız lazım?

 26. ibrahim diyor ki:

  ben 4. sınıfdayım ve 2 tane ff dersım var genel ortalamamda 2nin üzerinde dönem mı uzadı benım ?

 27. Dilek Oya Kömürlü diyor ki:

  Ben 2008 de adalet onlisans programina girdim 1.siniftsn 2 dersim vardi ikincisinifatanda 1 dersim vardi 2010 yilinda ara verdim kaydim silindi sonra aftan yararlandim ve tekrar kayit oldum sinavlara girdim iki dersten DD bir dersten cb aldim ortalamam 2.40 ve basarilu diyor ben simdi gectimmi yada kosullumu gectim bahar doneminde dersim varmidir acaba benim baska dersim yoktu ama anlayamadim bilgi verirseniz cok tesekkur ederim

 28. gamze diyor ki:

  2. yarıyıldan bir dersim kaldı şimdi üçüncü sınıftayım 6. yarıyıl derslerimi alabilecek miyim yoksa alttan dersim olduğu için sadece birtane alttan kalan dersimi alacağım. lütfen cevap yazın bu dönem ki derslerimi alabiliyor muyum.

 29. hamdi diyor ki:

  benım birtek sorum olacak işletmeye dikey geçiş yaptım. 7. ve 8. dönemde İngilizce dersi var mı?varsa benım temel hiç yok bana tavsiye ediceniz bir kaynak varmı

 30. Murat diyor ki:

  Mrb 4.sınıfa geçtim ama 3.sınıftan 1 dersim var 4 . Sınıfta kalan derside alıp mezun olabılırmıyım yardımcı olursanız sevnrm tşk

 31. Sezai diyor ki:

  Öncelikle merhaba benim sorum şu;
  Sosyoloji 7. dönmeden 2-3 dersten kalırsam bu dersleri son dönem olan 8. dönem dersleri ile beraber alabilirmiyim?
  Not: 1.2.3.4.5.6. yarıyıldan alttan dersim bulunmamaktadır.

 32. Bünyamin Alper diyor ki:

  2013 2014 öğretim yılında ders seçmedim ne yapmam gerekiyor

 33. ENGİN diyor ki:

  yüksekokul mezunuydum. aöf işletme bölümüne kayıt yaptırdım ve 5. yarıyıldan başladım. sormak istediğim soru : Güz dönemi dönem sonu sınavında kaç üniteden sorumluyuz.6.yarıyılda yeni derslermi alacağım. teşekkürler.

 34. dilek akdemir diyor ki:

  okuldan aldığımız krediler ne işe yaramaktadır acaba ?

 35. eyyüp diyor ki:

  ben açıkta kamu yönetimni okumayı düşünüyorum alamayacagım derler var onları almadan mezun olabilirmiyim ne yapmam gerekiyor. teşekkür ederim

 36. f.dogukan diyor ki:

  Herkse selam arkadaşlar bir sorum olacak 4.sınıf kamu yönetim öğrencisiyim kayıt ücretini yatırdım fakat 1.dönem dersi olan türk dili dersi görünmüyor 1 ders yüzünden 1 sene okumak zorunda kalmam inşallah.

 37. Büşra diyor ki:

  Yanlış ders seçmişim nasıl düzeltebilirim?

 38. cyb diyor ki:

  Yeni kayit yaptirdim ve nasil ders sececegimi bilmiyorum iktisat 1.sinifim yardimci olur musunuz cok acil

 39. harun diyor ki:

  ben 2 yıllık sağlık kurumları işletmeciliğini bitirdim. Şimdi ise 4 yıllığı tamamlamak için maliye bölümüne kayıt oldum. bana bürodaki memur yabancı dilini fransızca yazmışsın dedi ve 4. sınıfta Fransızca dersini de alacakmışım. ama ben yabancı dil dersini (Fransızca) vermiştim. verdiğim dersi tekrar alacak mıyım? zaten zar zor verdim ben bu dersi… benim için önemli cevaplarsanız çok sevinirim.

 40. esra diyor ki:

  ben sosyal hızmetler 2. sınıfım sosyal hizmetler iki yıllık okuyorm ve 4 yıllga cıkartmak istyorum bunn için toplam kac kredın olmalı bilgi verebılrmsınız.

 41. erhan diyor ki:

  4. sınıf ilk donemdeyim 4.sınıf ikinci dönem dersini alabilir miyim

  • RAMBO diyor ki:

   AÖF İŞLETME 7.YARIYIL DERSİ OLAN TÜRKDİLİ DERSİNİ ALMAYI UNUTMUŞUM BU DERSİ NE ZAMAN ALABİLİRİM

 42. FATİH diyor ki:

  açık öğretim derslerinin hepsini anadolu üniversitesinde birebir görebilirmiyim ?

  • gizem diyor ki:

   aöf bürosundakı bayana danıstım bunu almak gıbı bır ımkan varmıs ama hocalar kendı ogrencılerıne ders vermek ıstıyormus yanı acıkogretımler derslere gırmek ıstedıgın de sorun oluyormus cogu hoca kabul etmıyormus bu yuzden pek mumkun degıl bence

 43. mehmetağ diyor ki:

  ben işletme 4. sınıf ın 2. dönemınde 4 dersten kaldım.şimdi güz dönemı ıcın harç yatıracak mıyım yoksa bahar dönemınde mı harç yatıracagım acıl cevap verırsen sevınırım admın.yanı bu derselerı 1. dönem alabılır mıyım ıkıncı dönemı bekleyıp o zaman harc yatırıp mı sınava gırecegım

 44. turgut diyor ki:

  mrb bn ıkı yıllık unı okuyorum 2.sınıfdaym alttan dersım kaldı bı tane kredım yetmedıgı ıcın alamadım ne yapabılırım

 45. özlem diyor ki:

  merhabalar,
  bankacılık ve sigortacılık 2.sınıftayım. ders ekle sil işleminde sadece okulun verdiği dersleri seçtim . diğer dersleri 2014 yılına bıraktım sizce doğru mu yaptım arkadaşlar

 46. esma diyor ki:

  ben kamu 2.sınıf öğrencisiyim 2 sınıftan verdiğim dersler oldu ama 1.sınıftan veremediğim dersler var bu dönemki ders sayım 5 tane kredim 19 ama ders ekle sil olmuyor

 47. GÜLŞEN ASLAN diyor ki:

  meraba ben işletme 4.sınıf kayıt yeniletecem fakat ing dersini almasam uyarı veryo diğer döneme kaldı diye ve üsttende ders seçemiyorum ne yapmam gerekiyo

 48. ylz diyor ki:

  işletme 1.yarıyıldan bir dersim kaldı sadece o dersi mi seçebiliyorum 5.yarıyıldan seçemicekmiyim?

 49. zeynep haspolat diyor ki:

  açıköğretimden üstten en fazla kaç kredi ders alabiliriz.4 yıllık bir bölümü 3 yılda bitirmek mümkün mü

 50. zeki diyor ki:

  iktisat 7. döneme başlıyorum 8 dönemden ders almıycam yine ders seçmeme gerekir mi yoksa bankaya para yatırmakla kaydım yapılır mı

 51. zeki çağlayan diyor ki:

  iktisat kamu yön. 4 sınıftayım alttan kalan dersim yok üsten ders almak istemiyorum. Yinede ders seçmem gerkiyormu sadece bankaya para yatırmam yeterlimi

 52. Dua diyor ki:

  Sınıf tekrarı yapanlar ön kayıt yapmak mecburiyetin de mi?

 53. dersler diyor ki:

  aöf’e yeni kaydoldum. ders seçimi ne zaman yapılıyor?

 54. murat diyor ki:

  slmm ben sosyal hizmetler bölümünde 1. sınıfta güz döneminde uyarı , bahar döneminde tekrar aldim şimdi 2. sınıftayım kaç tane ders verecem yane 1. sınıfı tamamlamak için ne gerekiyor bilmiyorum yardiminiz için şimdiden teşekkürler..

 55. tarık diyor ki:

  özel güvenlik ve koruma okuyorum..1.sınıftan başarısız dersim yok..2.sınfta ders ekle sil işlemi yapmadım..sistemin verdiği bütündersleri 3.35 ortalamayla geçtim..mezun olmadığımı söylediler…kaç ders seçmem gerekiyor

 56. ayşegül diyor ki:

  önlisans için bazı derslerden muaf olduğumda üstten ders alabilir miyim

 57. ayşegül diyor ki:

  eğitim fak mezunuyum önlisans adalet okumka istiyorum.muaf olmak istediğim dersler var bazılarının adı aynı bazılarının ise farklı ama içerikleri aynı.ne yapmalıyım.harç parası yatırırken muaf olacağım ya de üstten fazladan almak istediğim dersler için miktar olarak standart bir miktara göre mi olacak.205 tl deniyor harç eksik ya da fazla ders alsam herkesle yine aynı miktardaki i hacı mı ödeyeceğim en kısa sürede bilgi

 58. sadullah bostancı diyor ki:

  Maliye bölümünde 3 tane yabancı dil görünüyor. 1 tanesi mi seçilecek yoksa 3ü birden mi seçilecek

 59. nazan diyor ki:

  Ben okul oncesi ikinci sinif ogrencisiyim inkilap tarihi dersinden kaldim ne olacak simdi donem mi uzatacam

 60. nurdan san diyor ki:

  merhaba 2. dönemden 3tane dersim kaldı bi sonraki dönem hepsini 3. döne derslerimle beraber alabilirmiyim?

 61. ebru diyor ki:

  ben sosyolojı 3 sınıfım benım sımdıye kadar aldıgım kredı 112 bıtırmek ıcın toplam kac kredıye ıhtıyac var lutfen admın yardımcı ol

 62. ecem diyor ki:

  ben işletme 4.sınıf öğrencisiyim tek dersim kaldı 5kredilik ortalamam 2.39ama ben akademik kadro için 2.50 yapmak istiyorum ama kalan dersim sadece birtane bunun haricinde geçtiğim derslerden ortalaması düşük olan dersleri tekrar alabilir miyim mesela cc cd olanlardan?

 63. emine diyor ki:

  benim 1.sınıfdan altdan derslerin var.kaldığım dersleri nezaman alabilirim.şuan bahar döneminde derslerim görünmüyor.

 64. zeynep diyor ki:

  slm ben sosyal hizmetler bölümü okuyorum ve 2. senemde staj görecem nerede staj yapsam benim için akademik anlamda neresi çok iyi olur, mesela üniversite hastanesi gibi mi? bir de dc olan notumu yükseltmek için o dersten tekrar nasıl sınava girebilirim.

 65. zeynep diyor ki:

  slm ben sosyal hizmetler bölümü 1. sınıf öğrencisiyim 1 tane dersten kaldım o dersi ne zaman vereceğim . bir de üsten ders alabilirmyim ben bu dönem.

 66. zelis diyor ki:

  ben dikey geçişle aöf 3.sınıf konaklama işl. okuyorum alttan 4 dersim kaldı ders seçiminde göremiyorum ama üstten ders alabiliyorum ben şimdi alttan kalan dersleri nasıl vericem

 67. suret diyor ki:

  Merhaba, çalışma ekonomisi öğrencisiyim,2.sınıftan istatistik ve 3. sınıftan sosyal gvenlik hukuku,finansal yönetim derslerinden kaldım.gz döneminde istatistik1 ve para ve banka adında bir ders atamış sistem.baska ders ekleyemiyorum.ders sayısına göre harc yatırılıyormus ama ben 2derse 200tl yatırdım. bir yanlışlık mı var bilmiyorum.üstten ders alabiliyormuşum normalde. ama ekle-sil tablosu çıkmadı hiç.yardımcı olursanız çok sevnirim,teşekkürler..

 68. burkay diyor ki:

  4. sinifa gectim alttan 2 dersim var ders secimi yapacam site kilitli acilmio 4 . siniflarin ders secimi otomatik olarak gerceklesiyormu acaba

 69. SELMA diyor ki:

  MERHABA
  DERS SEÇİMİ YAPARKEN YANLIŞLIKLA ÜSTTEN DERS SEÇİMİ YAPMADIĞIM İÇİN 28 KREDİ DE KALDIM , NE YAPMALIYIM

 70. hatibe diyor ki:

  iki yıllık bilgisayar programcılığı mezunuyum dikey geçişten işletme 3. sınıfa kayıt yaptırdım.. acaba yeni kayıt yapanlarda da ders ekleme silme yada ders kaydı gibi bişey var mı?? araştırdım ama işime yarar bişey bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.. şimdiden teşekkürler.

 71. fahriye diyor ki:

  slm bn sosyal hızmetler 2. sınıfa gectim gecen seneden hiç dersım kalmadı ve 2 sınıfın 7 dersı grunuo fakat aofnın cızelgesıne baktıgımda derslerım arasında sosyal guvenlık ve yaslı ve hasta bakım hızmetlerıde gorunuyo ders ekle sıl ıslemınde bu dersler yoktu ne yapmam gerekıyo hıc bılmıorum bana yardımcı olabılırmısınız?

 72. arslan ovalı diyor ki:

  mrb arkadaslar ben lisans tamammlama işletme 3. sınıftayım sadece pazarlama yönetmnden gectim ders ekle sil ne oluyor lütfen biri izah edeblrmiii ya

 73. beyil diyor ki:

  ben büro yön. okuyorum. 2.sınıf 1dersim kaldı ve 5 yıl oldu geçemiyorum. ne yapmalıyım?

 74. emine diyor ki:

  kamu yönetimi 4. sınıf öğrencisiyim, ekle sil yapmak suretiyle 22.10.2012 tarihinde bankaya parayı yatırdım, kaydımı yenilettim, kitap almak için başvurduğumda sadece 1 kitabım verildi diğer 3 dersin kitapları verilmedi, kitapların olmadığı söylendi. malum sınav süresine çok aç bir zaman kaldı, kitapların gelip gelmeyeceği konusunda kesin bir şey söylenmiyor, Anadolu Üniversitesi genel merkeze mail gönderin neden paramı yatırdığım halde kitaplarım verilmiyor diye söylendi, mail gönderebilmem için hangi sayfaya girmem lazım, mail ve faks numaralarının ne olduğunu ve hangi sayfadan mail gönderebileceğim konusunda bana yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden çok teşekkürler

  • esin diyor ki:

   acil cevap..ben 4.sınıf kamu yonetımı ogrencısıyım.alttan 2 dersim kaldı ıng. ve ıdar huk. bu sene sıstemde 6 dersim gorunuyor.toplamda 30 kredım var. fakat almakla zorunlu oldugum turkdılı dersı gorunmuyor ve ekle sılde yapılmıyor.bu durumda okulu uzatıp seneyemı atıyorlar turkdılını cvp verrsenız sevınırım tesekkurler..

 75. SEDAT KILINÇ diyor ki:

  Merhaba sosyoloji birinci sınıftan ve ikinci sınıftan yani alttan derslerim vardı şimdi üçüncü yılım ders seçemiyorum sistem otomatik dersler vermiş bunları değiştirme şansım varmı admin

 76. MUAZZEZ ACER diyor ki:

  2,00 kredıyı tplayamadım 1,81 deyım ustten ders alamıyorum acaba bundanmı kaynaklanıyr ????? smdıdn teskkr edrm

  • MUAZZEZ ACER diyor ki:

   2,00 kredıyı tplayamadım 1,81 deyım ustten ders alamıyorum acaba bundanmı kaynaklanıyr smdıdn teskkr edrm

 77. nazlıcan diyor ki:

  merhaba ben işletme 4.sınıfa geçtim alttan 2 dersim var iş sosyal ve finansal yönetm bu senede 5 ders almam gerekiyor fakat siteye grdgmde ders ekle sil seçimi yapmak istedgmde 6 dersm gözüküo bu sene almam gerekn 5 dersm var birde finansal dersm var alttan olan ama iş sosyal dersm yok yardımcı olurmusunz teşkkrler….

 78. murat diyor ki:

  merhaba ben 4,sınıf öğrencisiyim 4 dersim vardı ama 2 sinin ismi değişmiş ben sadece gğz dönemi sınavlarınsan mı sorumluyum birde bu kadar kısa sürede nasıl calışacağız büt veya tek ders sınavı olacak mı tşklr

 79. mustafa diyor ki:

  mrh.ben aöf işletme 3.sınıfdan 3 dersden kaldım.finansal yntm,tvs,iş ve sg hukukundan.yeni sistemde 7 tane dersim oldu ama kaldıgım iş hukuku dersi görünmüyor.sorum şu her dönemde aynı dersleri mi alacağız farklı dersleri mi ? acilll yardım !!!

 80. fatma diyor ki:

  1. sınıftan 3 dersten kaldım üstten ders alabilirmiyim

 81. kübra diyor ki:

  merhaba,ben acıköğretim okulöncesi öğretmenliği 2 sınıf ögrencisiyim üstten ders almak istiyorum,alırsam okulu bir dönem mi azaltmıs oluyorum staj olayı nasıl oluyor üsten ders alınca tesekkürler.

 82. ozan diyor ki:

  aöf 4. sınıfım derslerin toplamı 26 kredi baskada ders yok seçmem icin nasıl olcak bu acil bilgi..?

 83. cansu diyor ki:

  ben sosyoloji 2 sınıfa geçtim ama hala giriş yapılmıyor bilgisi olan var mı

 84. ozlem diyor ki:

  açıkögretim okulöncesi ögretmenligi 4. sınıfa geçtim geçen seni 3.sınıfın ilk dönemini almamıştım.ilk dönemi almadıgım içinde ikinci sınıftan kaldıgım dersin yarısını verdim.bu sene sadece 3.sınıfın derslerini veriyolar üsten ders alamıyorum

 85. ömer diyor ki:

  mrb 1 sınıftan 1 ve ikinci sınıftan iki dersten kaldım 3 sıfıftan ders alabilecekmiyim yanıtlarsanız çok sevinirim.

 86. cetin diyor ki:

  admin sabah soru sordum ama öğlen oldu ama tık yok sizden, sadece iki kişi var soru soran, lütfen sorulara geri dönüş yapınız

 87. ahmet diyor ki:

  aöf 4 sınıftayım. borçlu geçtiğim ders ingilizce.
  şuan 7.yarıyıl ve ingilizce dahil toplam kredim 32 olarak görülüyor. 8.yarıyıldan ders ekleyemiyorum. 45 krediye kadar ders almabiliyorsam neden 8.dönemden ders alamıyorum?

 88. cetin diyor ki:

  muhasebe ve vergi uyg. 2. sınıftayım. ders ekle sil’den bıraktığım derdleri bir sene ötelemiş mi oluyorum. benim bölümüm 2 yıllık yani son senem, dört seneye tamamlamak istediğimde ötelediğim dersler 3. sınıfdan devam edecekmi yada illa 2 yıllık olmam dolayısıyla bütün dersleri verip mezun olmak zorundamıyım.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.