Atatürk’ün Gerçekleştirdiği İnkilapların Toplumda Yerleşmesinde Basın Yayın Organlarının Etkileri Neler Olmuştur

Salı, 28 Şubat 2017, 20:02 | Ödev | 0 Yorum
by ozge2017

Bu yazımızda, Atatürk’ün Gerçekleştirdiği İnkilapların Toplumda Yerleşmesinde Basın Yayın Organlarının Etkileri Neler Olmuştur Kısaca bu konuda sizlere bilgiler vereceğiz.

Birinci Dünya Savaşı sonrasında yaşanan Kurtuluş Savaşı’nın her cephede başarı ile sonuçlanmasının ardından Türk milleti, köklü bir değişime doğru gitmişti. Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin kendi kendini yönetebileceği demokratik, modern bir yönetim sistemine sahip Türkiye Cumhuriyeti’ni savaştan sonra kurmuştu.

Ancak halkın uzun yıllar boyunca kafalarında yerleşmiş olan, onlara atalarından gelen miraslarını değiştirmek pek de kolay olmamıştır. Bu sebepten dolayı çeşitli inkilapların gerçekleştirilmesi sonrası, basın yayın organları aracılığı ile bunların halk arasında yayılması kolaylaşmıştır. Bununla birlikte insanlar, inkilapların varlığından ve ne olduğundan bu sayede daha kolay haberdar olmuş, Türkiye’nin modernleşme süreci bu sayede hızlanmıştır.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.