Az Çalışarak Başarılı Olunur mu ?

Cumartesi, 23 Şubat 2013, 7:25 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

Az Çalışarak Başarılı Olmanın Yolları

Eğitimde başarılı olmanın tek yolunun çalışmaktan geçtiği herkesçe kabul gören bir olgudur. Çünkü çalışmak başarıyı oluşturan temel yapılardan bir tanesidir. Bir insan çalışmadan asla başarılı olamaz. Ancak insanlar çok çalışıp, hayatını ikinci plana atarak başarıyı elde etmek yerine, az çalışarak da başarılı kişiler olabilirler. Peki nasıl az çalışıp, başarılı olabiliriz? Diye soracak olursanız;

sinifta

Öğrenciler günlük çalıştığı takdirde az veya çok çalışmış olmaları o kadar da önemli değildir. Her ne kadar yemek yemek, su içmek bizler için bir gereksinim ise ders çalışmakta aynı şekilde bir gereksinim olmalıdır. Günlük yarım saat veya bir saat kadar verimli bir şekilde çalışıp, geri kalan süreçlerde dilediği gibi özgürce eğlenerek, tüm öğrenciler başarıya kolaylıkla ulaşabilir. Çünkü başarıya ulaşmanın en kesin yolu devamlılıktır. Kişi devamlı olarak günlük çalışırsa bu onun derslerinde ve eğitim sürecinde daimi başarılara yönlendirecektir. Bunun yanı sıra öğrencilerin motivasyonlu olmaları ve kendilerini tanımaları da öğrencilerin başarılarının artmasına yönelik yarar sağlamaktadır. Kendilerini tanımaları, ihtiyaç duydukları çalışma süresini belirlemekte ve dersleri nasıl anlayabilecekleri konusunda onları yönlendirecektir. Bu sebeple de kendisini iyice tanıyan ve kendi iradesine söz geçirebilen öğrenciler başarıyı daha kolay bir şekilde ulaşabilmektedirler.

Kısaca özet geçmek gerekirse bir öğrenci devamlılığa, özgüvene, öz bilgiye, motivasyona ve ilgiye sahip oldukları sürece az çalışıp, kolaylıkla başarılı olabilirler.

eokulegitim.com

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.