Bayramların Önemi ile İlgili Kompozisyon

Cuma, 9 Mayıs 2014, 6:29 | Genel | 0 Yorum
by ozden

Bayramlar Neden Önemlidir, Bayramların Önemi ile İlgili Kompozisyon

Bayramlar bir millet için çok önemlidir. Çünkü bayramlar bir ülke için büyük önem taşıyan belirli günlerin anılması ve sonsuza kadar yaşatılmasının en etkili yoludur. Bu nedenle bir toplumun tüm fertleri bayram kutlamalarına katılmalı ve bu sayede millî kültürün devamlılığı sağlanmalıdır.

Ülkemizde her yıl milli ve dini olmak üzere iki yarı türde bayram kutlanmaktadır. Milli bayramlar ülkenin kuruluşundan bu yana ülkemizin temellerinin atılmasında etkili olan günlerin kutlandığı bayramlardır ve bu bayramlar devlet eliyle resmi olarak kutlanır. Cumhuriyetimizin devamlılığı açısından bu bayramları coşku ile kutlamak çok önemlidir.

Dini bayramlar ise Ramazan ve Kurban Bayramı olmak üzere iki tanedir. Bu bayramlarda İslam dini için önemli olan günler kutlanmakta ve dini bayramlarda insanlar yakınları ile bir raya gelerek bayramlaşmaktadır. Bayramlar toplumun fertlerini bir araya getirdiğinden insan ilişkilerinin kuvvetlenmesi açısından çok önemli günlerdir.

Bayramların Topluma Faydaları Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.