Bursaspor Beşiktaş Maçı Neden İptal Edildi Şimdi Ne Olacak 7 Mayıs 2011

Cumartesi, 7 Mayıs 2011, 19:27 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

Süper Lig’in 32. haftasında oynanacak Bursaspor-Beşiktaş maçı öncesinde çıkan olaylar nedeniyle Siyah-beyazlı kafile otelden çıkamıyor. Bursaspor Beşiktaş Maçı çıkan olaylar nedeniyle iptal edildi. Peki maç ne Zaman Oynanacak?

Beşiktaş kafilesi otelden ayrılamıyorBursa Atatürk Stadı’nda saat 20.00’de başlayacak Bursaspor-Beşiktaş maçı öncesinde Bursa Emniyeti, güvenlik gerekçesiyle Siyah-beyazlı takımın otelden ayrılmasına izin vermemesi sebebiyle maç, iptal edildi. Maç ile ilgili kararı TFF Yönetimi sonradan verecek. e okul

BEŞİKTAŞ TARAFTARINI ŞEHRE SOKMAK İSTEMİYORLAR

Bursaspor-Beşiktaş maçı öncesinde Bursa Atatürk Stadı önünde bekleyen yeşil beyazlı taraftarlar, Beşiktaşlı taraftarların maça gelmesini istemediklerini belirterek, polisle tartışınca olaylar çıktı. Polislerden yaralananlar oldu.

İl Spor Güvenlik Kurulunun kararı çerçevesinde 7 yıl aradan sonra Bursa Atatürk Stadı’na girişlerine izin verilen Beşiktaşlı taraftarların, bu akşam saat 20.00’de yapılacak maçı izlemesini istemeyen yeşil beyazlı taraftarlar, Bursa Atatürk Stadı çevresinde toplandı. Polisin, Beşiktaşlı futbolcu ve taraftarların geçişi için güvenlik önlemleri aldığı sırada bazı yeşil beyazlı taraftarlar, ”Beşiktaşlı taraftarların stada alınmasını istemiyoruz” diyerek polisle tartıştı.

Polisin güvenlik önlemi almasını engellemeye çalışan taraftarlarla emniyet güçleri arasında arbede çıktı. Bu sırada bazı taraftarlar, ellerindeki taşları ve şişeleri polise attı. Polis, biber gazı sıkarak grubu dağıtmaya çalıştı. Biber gazından, taraftarların yanı sıra çevreden geçen vatandaşlar ve polisler de olumsuz etkilendi. Gazdan etkilenen polisler birbirinin yüzüne su dökerek yardım etmeye çalıştı.

Polisin müdahalesine rağmen stat çevresinden ayrılmamakta direnen yaklaşık bin kişilik taraftarın bir kısmı, arbedede tezgahını bırakıp kaçan esnafın sopalarını da ellerine geçirdi. Bin kişilik gruptaki, çoğunluğunun elinde sopa ve taşlar bulunan taraftarlar, buradaki bekleyişini sürdürüyor. Grupla, polis arasında sık sık arbede yaşanıyor. Taraftarlar, polisi taş yağmuruna tutmaya devam ediyor.

Bu arada, bazı taraftarlar, dükkanlara taşla zarar veriyor.

Bazı taraftarların stadyumun VIP girişi kısmındaki bariyerleri de aştığı belirtildi.

Arbede sırasında yaralananlar olduğu bildirildi, polis telsizinden ”ambulans” anonsları yapıldı.

Osmangazi Kaymakamlığı önünde biriken bir grup da stadyum istikametine yürüyüşe geçti.
Bursaspor hükmen mağlup

Spor Toto Süper Lig’in 32. haftasında oynanması gereken Bursaspor-Beşiktaş maçı, yeşil-beyazlı taraftarların karşılaşma öncesi çıkardığı olaylar nedeniyle iptal edildi. Müsabaka talimatı uyarınca kararı alan Türkiye Futbol Federasyonu olduğu için karşılaşma tekrar oynanmayacak ve maçla iligli son kararı PFDK verecek.  Mücadelenin tatil edilmesine neden olan taraf yeşil-beyazlı taraftarlar olduğu için karşılaşma Beşiktaş lehine 3-0 olarak tescil edilecek.

İşte TFF Futbol Müsabaka Talimatı’ndaki karşılaşmanın iptal edilmesini öngören o madde:
Madde 17,  2. Fıkra
TFF Yönetim Kurulu, tedbir niteliğinde olmak üzere, müsabaka güvenliğinin yerel idareler tarafından sağlanamadığına, sağlanamayacağına veta seyirciler tarafından bozulduğuna kannat getirdiği illerde müsabakaları oynatmamaya ve bu illerde oynanması gereken müsabakaların bir kısmını veya tamamını başka bir ilde oynamaya yetkilidir.

Bursaspor-Beşiktaş maçının iptal edilmesinin ardından gözler PFDK’ya çevrildi. Bursaspor hükmen mağlup sayılacak.
AA – 8 Mayıs 2011

Bursaspor Beşiktaş Maçı Öncesi Olaylar Çıktı 07.05.2011,Bursaspor Beşiktaş Maçı Ne Zamana Ertelendi 07.05.2011,Bursaspor Beşiktaş Maçı Neden Ertelendi İptal Edildi 7 Mayıs 2011 Pazar,BJK Bursa Maçı Ne Zaman Oynanacak 7 Mayıs 2011,Beşiktaş Bursa Maçında Neden Olaylar Çıktı 07.05.2011

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.