Çevre İle İlgili Kompozisyon Yazı

Perşembe, 14 Mart 2019, 21:57 | Bilgi Paylaşımı | 24 Comments
by admin

 

Çevre Kompozisyonu , Çevre ile İlgili Yazılar Kompozisyonlar , Çevre Konulu Anlatan Kompozisyon Örnekleri

Çevre Kompozisyon
İnsanlar yaşadıkları çevreden sorumludurlar. Temiz bir çevrede yaşamak insanların kendi elinde olan birşeydir. Bu konuda her birey kendi üzerine düşeni tam olarak yerine getirse mis gibi bir çevrede huzur içinde yaşarız.

Atalarımız çevre üzerine, temizlik üzerine pek çok güzel söz söylemişlerdir. Mesela “Aslan yatağından belli olur” evet sen bir birey olarak sana düşeni yapsan, yerlere çöp atmasan, tükürmesen, evinin önünü temiz tutsan bir mum olur etrafını aydınlatırsın. Herkes aynı şekilde yapsa bu mumlar tek tek çoğalsa ışıl ışıl bir dünya olur.

Arabalardan çıkan pis dumanlara, evlerin bacasından çıkan yakıt atıklarına gerekli hassasiyeti gösterip çözüm yollarını bulsak daha temiz bir toplumda yaşama imkanımız olur. Yere çöp atan çocuğunu uyaran anne ve babalar bilinçli bir gençlik yetiştirmiş çocuğuna çevre bilincini öğretmiş olur.

Toplumda yaşamanın kurallarından olan temizlik önce aile içinde aşılanmalıdır. Çocuğuna gerekli hassasiyeti verebiliyorsa bir aile çevre temizliği için bir mum yakmış sayılır.

Çevre
insanların ve diğer canlıların yaşamları boyunca ilişkilerini sürdürdükleri ve karşılıklı olarak etkileşim içinde bulundukları, fiziki, biyolojik, sosyal, ekonomik ve kültürel ortamdır.Çevre, canlıların yaşamlarını sürdürebilmeleri, sağlıklı, düzenli bir ortamda bulunabilmeleri için bir çerçeve gibidir. Uygun fiziki, biyolojik, sosyal, ekonomik ve kültürel çevrenin olmaması canlı hayatını tehdit eder. Dünyanın herhangi bir parçasında yaşayan hayvan türleri, bitkiler, ormanlar, su ve kara parçaları çevreyi oluşturan doğal unsurlardır. Bu parçalar bir düzen içindedir ve birbirine bağlıdır, birinin zarar
görmesi zincirleme olarak diğerlerine de zarar verir. Canlıları etkileyen tüm dış etkenleri kapsayan çevre, yine canlıların tehdidi altındadır. Çevre kirliliği başlıca günümüz dünya sorunlarındandır.
Gürültü, hava, toprak, su kirliliği ve başka birçok olumsuz etken canlı düzen ve dengesini sağlayan çevrenin kirlenmesine, bozulmasına neden olur. Çevrenin korunması ve çevre sorunlarının çözümünde insan önemli rol oynar. Hayatın devamlılığı, sağlıklı, yaşanabilir bir ortam için yakın çevreden uzak çevreye her adımda duyarlı olunmalı, alınacak küçük önlemler ile çevre korunmalıdır.

Sizler de Elinizde Bulunan ya da Kendi Yazdığınız Trafik İle İlgili Kompozisyonlarınızı ve Yazılarınızı Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Paylaşarak Bizlere Ulaştırın… Bu Sayfada Yayınlayalım

24 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Çevre İle İlgili Kompozisyon Yazı"

 1. hasan dedi ki:

  yazmayın ozmn amk ?☺☺☺☻♥♥♥

 2. Rahman Can dedi ki:

  Yaaa bumu kısa ya dünyanın en uzun Çevre ile ilgili kompozisyonu olabilir bu

 3. Sanane dedi ki:

  Yok artık

 4. Aslıgül dedi ki:

  Elinize sağlık

 5. serge dedi ki:

  çok guzel ama çoooooooook uzun

 6. Kader Kahraman dedi ki:

  Çok güzel uzun ama çok işime yaradı.

 7. Melisa Tüfekçi dedi ki:

  Temizlik ile ilgili nedir?

 8. BANT dedi ki:

  qwx

 9. guzel dedi ki:

  idare eder

 10. Betül KARADENİZ dedi ki:

  evet baya bir uzun ama derszamani.net’te daha kısası var arkadaşlarım

 11. hüseyin dedi ki:

  gülelmiş ama çok uzun

 12. sanane dedi ki:

  güzel ama çok uzun:)…

 13. ibo dedi ki:

  ewt ya çok uzun biraz kısaltınn olmaz mı ya öf :D :D :D

 14. Enes 6-A FSM !! dedi ki:

  Okumadım Ama İyiye Benziyo Toplam Kaç Sayfa Çıkar Burdan :D

 15. elinin körü dedi ki:

  neresi uzun kardeşim

 16. kompozisyon@ dedi ki:

  daha uzunlarınıda gördük yinede işimize yarar zaten hep sitelerde bu var napak yararlanak :D

 17. selen dedi ki:

  çok uzun sorular ya =(

 18. gökay dedi ki:

  uzun çok hemde

 19. beyza dedi ki:

  çok uzun kısa olsun :(

 20. beyza dedi ki:

  çok uzun biraz kısaltın ya :( :( :(

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.