10:23 am - Pazar Mart 29, 2015
Sponsorlu bağlantılar

Çevre İle İlgili Kompozisyon Yazı

Pazartesi, 13 Şubat 2012, 22:45 | Bilgi Paylaşımı | 18 Yorum
by admin
Sponsorlu bağlantılar

 

Çevre Kompozisyonu , Çevre ile İlgili Yazılar Kompozisyonlar , Çevre Konulu Anlatan Kompozisyon Örnekleri

Çevre Kompozisyon
İnsanlar yaşadıkları çevreden sorumludurlar. Temiz bir çevrede yaşamak insanların kendi elinde olan birşeydir. Bu konuda her birey kendi üzerine düşeni tam olarak yerine getirse mis gibi bir çevrede huzur içinde yaşarız.

Atalarımız çevre üzerine, temizlik üzerine pek çok güzel söz söylemişlerdir. Mesela “Aslan yatağından belli olur” evet sen bir birey olarak sana düşeni yapsan, yerlere çöp atmasan, tükürmesen, evinin önünü temiz tutsan bir mum olur etrafını aydınlatırsın. Herkes aynı şekilde yapsa bu mumlar tek tek çoğalsa ışıl ışıl bir dünya olur.

Arabalardan çıkan pis dumanlara, evlerin bacasından çıkan yakıt atıklarına gerekli hassasiyeti gösterip çözüm yollarını bulsak daha temiz bir toplumda yaşama imkanımız olur. Yere çöp atan çocuğunu uyaran anne ve babalar bilinçli bir gençlik yetiştirmiş çocuğuna çevre bilincini öğretmiş olur.

Toplumda yaşamanın kurallarından olan temizlik önce aile içinde aşılanmalıdır. Çocuğuna gerekli hassasiyeti verebiliyorsa bir aile çevre temizliği için bir mum yakmış sayılır.

Çevre
insanların ve diğer canlıların yaşamları boyunca ilişkilerini sürdürdükleri ve karşılıklı olarak etkileşim içinde bulundukları, fiziki, biyolojik, sosyal, ekonomik ve kültürel ortamdır.Çevre, canlıların yaşamlarını sürdürebilmeleri, sağlıklı, düzenli bir ortamda bulunabilmeleri için bir çerçeve gibidir. Uygun fiziki, biyolojik, sosyal, ekonomik ve kültürel çevrenin olmaması canlı hayatını tehdit eder. Dünyanın herhangi bir parçasında yaşayan hayvan türleri, bitkiler, ormanlar, su ve kara parçaları çevreyi oluşturan doğal unsurlardır. Bu parçalar bir düzen içindedir ve birbirine bağlıdır, birinin zarar
görmesi zincirleme olarak diğerlerine de zarar verir. Canlıları etkileyen tüm dış etkenleri kapsayan çevre, yine canlıların tehdidi altındadır. Çevre kirliliği başlıca günümüz dünya sorunlarındandır.
Gürültü, hava, toprak, su kirliliği ve başka birçok olumsuz etken canlı düzen ve dengesini sağlayan çevrenin kirlenmesine, bozulmasına neden olur. Çevrenin korunması ve çevre sorunlarının çözümünde insan önemli rol oynar. Hayatın devamlılığı, sağlıklı, yaşanabilir bir ortam için yakın çevreden uzak çevreye her adımda duyarlı olunmalı, alınacak küçük önlemler ile çevre korunmalıdır.

Sizler de Elinizde Bulunan ya da Kendi Yazdığınız Trafik İle İlgili Kompozisyonlarınızı ve Yazılarınızı Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Paylaşarak Bizlere Ulaştırın… Bu Sayfada Yayınlayalım

Bu Konu Hakkında Soru Sormak ve Anında Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

18 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Çevre İle İlgili Kompozisyon Yazı"

 1. Melisa Tüfekçi diyor ki:

  Temizlik ile ilgili nedir?

 2. BANT diyor ki:

  qwx

 3. guzel diyor ki:

  idare eder

 4. Betül KARADENİZ diyor ki:

  evet baya bir uzun ama derszamani.net’te daha kısası var arkadaşlarım

 5. hüseyin diyor ki:

  gülelmiş ama çok uzun

 6. sanane diyor ki:

  güzel ama çok uzun:)…

 7. ibo diyor ki:

  ewt yaaaa çok uzun biraz kısaltınn olmaz mı yaaa öfff :D :D :D

 8. Enes 6-A FSM !! diyor ki:

  Okumadım Ama İyiye Benziyo Toplam Kaç Sayfa Çıkar Burdan :D

 9. elinin körü diyor ki:

  neresi uzun kardeşim

 10. asu diyor ki:

  bu nedir yaaaaaaa şaka şaka okulda yazmak zorunda olup aklına birşey gelmeyenler için birebir

 11. cok uzun ama guzel

  • kompozisyon@ diyor ki:

   daha uzunlarınıda gördük yinede işimize yarar zaten hep sitelerde bu var napak yararlanak :D

 12. selen diyor ki:

  çok uzun sorular yaaa =(

 13. gökay diyor ki:

  uzun çok hemde

 14. beyza diyor ki:

  çok uzun kısa olsun :(

 15. beyza diyor ki:

  çok uzun biraz kısaltın yaaa :( :( :(

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.