Dayanışma ve Yardımlaşmaya Toplumumuzdan Örnekler

Perşembe, 18 Ekim 2018, 16:28 | Genel | 5 Comments
by ozden

Dayanışma ve Yardımlaşmanın Önemi, Dayanışma ve Yardımlaşmaya Toplumumuzdan Örnekler

Dayanışa ve yardımlaşma bir toplum için çok önemli kavramlardır. Miletlerin başına gelen felaketlerde zor durumda olanlara yardım etmek toplumun sosyal olarak güçlü olmasını ve dayanışmayı sağlar. Devlet bazı durumlarda yaraları sarakta gecikebilir ya da tüm sorunlarla aynı anda mücadele edemeyebilir. Bu durumda iyi durumda olanların zor durumda olanlara yardım etmesi yaraların daha çabuk sarılmasını sağlayacaktır.

Ülkemizdeki en güzel dayanışma örneklerinden biri olarak yakın tarihimize bakmak yeterli olacaktır. Birkaç hafta önce Soma’da bir faciası yaşanmıştır ve tüm Türkiye bu faciada hayatını kaybedenlerin yakınları için tek yürek olmuş ve herkes elinden gelen yardımı yapmıştır. Gerek hayatını kaybeden maden işçilerinin madenden çıkarılması çalışmalarında gerekse kayıp maden işçilerinin bulunmasında ülkedeki tüm arama kurtarma ekipleri seferber oluş, halk da madende hayatını kaybedenlerin yakınları elinden ne geliyorsa yapmıştır. Olayın üstünden biraz zaman geçtikten sonra pek çok varlıklı insan ve kuruluş maden mağdurlarının yakınları ve çocukları için birçok yardımda bulunmuş ve pek çok kampanya başlatılmıştır.

Toplumumuzda Dayanışma ve Yardımlaşma Örnekleri İle İlgili Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

5 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Dayanışma ve Yardımlaşmaya Toplumumuzdan Örnekler"

 1. sitenizi siken dedi ki:

  hay bu siteyi s.
  i…k.em

 2. abimsie dedi ki:

  ben bu sitenin

 3. abim malmısınızzzz dedi ki:

  ya ben bu sitenin taaaaaaaaaa

 4. cr7 dedi ki:

  Bence çok güzel örnekler verilmiş.Van Depremi de olur mu? acaba? olursa ekler misiniz? Birde bir şey diyeveğim.Türkçe’mize sahip çıkalım!

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.