Dedikodu Hakkında Kompozisyon

Salı, 24 Mayıs 2016, 17:33 | Genel | 3 Comments
by ozden

Dedikodunun Zararları İle İlgili Yazı, Dedikodu Hakkında Kompozisyon

Dedikodu, diğer insanların arkasından onların haberi olmadan olumsuz şekilde konuşmak anlamına gelmektedir. İnsanların hakkında bu şekilde konuşmak yani dedikodu yapmak çok da etik olmayan bir davranıştır. Bu nedenle her zaman dedikodudan uzak durmak gerekmektedir.

Dedikodu yapan kişiler insana fazlasıyla zarar verdiğinden bu kişilerden uzak durmakta ve onların bizim aracılığımızla dedikodu yapmasına engel olmakta fayda vardır. Bu kişiler hem bize hem kendimize zarar verirler, aynı zamanda başkaları tarafından da çok fazla sevilmeyen insanlardır. Dedikodu yapmak toplumsal açıdan hoş karşılanmadığı gibi İslam dininde de günah olan davranışlarındandır.

Bir insan başkası hakkında düşündüklerini onun yüzüne söylemeli ve hiçbir zaman o kişinin arkasından konuşmamalıdır. Dedikodudan uzak durmak kişinin hem toplumdaki itibarını hem de kendine olan saygısını güçlendirir.

Dedikodu İle İlgili Kompozisyon Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

3 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Dedikodu Hakkında Kompozisyon"

  1. eRsiN`mR.siN ~ H$yi YrSin`~ dedi ki:

    odevımı bunun sayesınde yapıyorum

  2. eReN ReiS dedi ki:

    bence de cok guzel bır kompozısyon olmus Zaten e-okulun herseyı guzel ♥♥♥♥♥

  3. Cizre ### dedi ki:

    Bence güzel bir kompozisyon

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.