Deniz Akdeniz kimdir hayatı

Salı, 7 Şubat 2012, 20:44 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

Türkiye’den 1987 yılında Avustralya’ya göç etmiş olan İzmirli Atila Akdeniz ve Aysel Akdeniz çiftinin 1990’da Melbourne’de dünyaya gelen oğulları Deniz Akdeniz, Avustralyalı yazar John Marsden’in yazdığı yedi kitaplık ’Tomorow’ serisinin ilki ’Tomorrow when the war began’ adlı eserinden uyarlanan filmdeki oyunculuğuyla beğeni toplandı. Başarılı bir performans sergileyen Deniz Akdeniz, bu ülkede ’en yetenekli ve yakışıklı oyuncu’ ödülünün de sahibi oldu.

Genç oyuncu Deniz Akdeniz’in ODTÜ Elektronik Bölümü mezunu olan, Melbourne’de mühendislik ve MBA (iş idaresi) masteri yaptıktan sonra uzun yıllar yönetici olarak bu ülkede çalışan babası Atila Akdeniz ise üniversitede ’İş İdaresi’ dersleri veriyor. Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümü mezunu olan annesi Aysel Akdeniz ise Melbourne’deki büyük bir hastanenin biyokimya laboratuvarında bilimsel araştırmalar yapıyor. Yayınlanan 12 bilimsel makalenin yazarları arasında yer alıyor. Deniz Akdeniz’in ekonomist olan ağabeyi Özgür Akdeniz de Australian and New Zealand Bank’ta çalışıyor.

Deniz Akdeniz Resimleri Deniz Akdeniz kimdir, Deniz Akdeniz resimleri Deniz Akdeniz hakkında bilgi Deniz Akdeniz kim, Deniz Akdeniz Türkiye’den 1987 yılında Avustralya’ya göç eden İzmirli Atila Akdeniz ve Aysel deniz akdeniz foto, deniz akdeniz fotoğrafları, deniz akdeniz kim, deniz akdeniz photo, deniz akdeniz picture, deniz akdeniz resimleri

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.