Deniz fenerini kim buldu, Deniz Fenerinin icadı

Perşembe, 19 Ocak 2012, 10:21 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

Deniz fenerinin tarihi, ilk deniz feneri, deniz feneri ne zaman bulundu, deniz fenerini ilk kim yaptı

Bilinen en eski deniz feneri Dünyanın Yedi Harikası’ndan biri, Mısır İskenderiye Limanı’nın ağzında bir adada bulunan 116 metre yüksekliğindeki İskenderiye Feneridir. İskenderiye Feneri M.Ö. 3. yüzyılda yapıldı. Tepesindeki madeni bir kapta ateş yakılıyordu. Söylentilere göre bu ateş 45 kilometre öteden rahatça görülebiliyordu. Eski deniz fenerlerinin çoğu, kıyılara hakim yerlerde yapıldı. Romalılar, imparatorlukları genişledikçe, yeni deniz fenerleri yaptılar. 4. yüzyıla gelindiğinde, Karadeniz ve Atlantik kıyılarında 30 kadar deniz feneri vardı. İngiltere’de Dover Limanı’nda, Romalılardan kalma bir fenerin kalıntıları hâlâ vardır.

 

————————————————————————————————————————————————————-

Deniz fenerini kim buldu, Deniz Fenerinin icadı Deniz fenerinin tarihi, ilk deniz feneri, deniz feneri ne zaman bulundu, deniz fenerini ilk kim yaptı Bilinen en eski deniz deniz feneri ne zaman bulundu, deniz fenerini ilk kim yaptı, Deniz fenerinin tarihi, ilk deniz feneri

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.