Deri Mühendisliği Mesleği Hakkında Bilgiler

Pazartesi, 1 Kasım 2010, 18:04 | Bilgi Paylaşımı | 1 Yorum
by admin

Üniversiteye hazırlık yapan adaylar için, Deri Mühendisliği hakkında çeşitli ve güvenilir kaynaklardan en yeni bilgileri ve bölümün puanlarını derledik. Deri Mühendisliği mesleğine karar vermeden önce bu bilgileri göz önünde bulundurmanın faydalı olacağını düşünüyoruz.(e-okul)

Deri Mühendisliği

Genel Tanım:

Türk Deri endüstrisinin gereksinim duyduğu günümüz modern teknolojisini kullanabilecek ve AR – GE çalışmaları yapabilecek, sektörün sorunlarını bilimsel, teknik ve teknolojik anlamda çözebilecek, modaya uygun yeni ürünler geliştirebilecek nitelikte Deri Mühendislerinin yetiştirildiği bölümdür.

Faaliyet Alanları:

Sektör ile ilgili araştırma ve geliştirme çalışmalarını planlı bir şekilde yürütmek, sonuçlarını yayınlamak, bu alanda geleceğin bilim adamlarını yetiştirmek, bölge ve ülke bazındaki deri sanayicilerine rehberlik etmek, yeni teknik ve teknolojileri tanıtmak ve yaymak, sektörün uluslararası rekabet gücünü artırmak Deri Mühendisliği Bölümünün faaliyetleri arasında yer almaktadır.

İş Bulma Olanakları ve Kazanç Durumu:

Bu bölüm mezunları Tarım Orman ve Köyişleri, Bayındırlık ve İskan, Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanlıklarına bağlı çeşitli kuruluşlarda ve özel sektör kuruluşlarında çalışabilirler. Bölüm mezunları oldukça zor koşullarda kısıtlı iş bulma olanağına sahiptirler. Olanakları olanlar kendi işletmelerini kurabilirler.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Bu alanda iyi yetişmiş insan gücüne ihtiyaç artacaktır.

Bu Mesleği Seçenlerde Ne Gibi Nitelikler Olmalı:

Kimyasal maddelere karşı alerjisi olmaması

Bilimsel merakı olması

Yeni ve güncel teknolojileri takip edebilmesi ve bundan hoşlanması

Masa başı iş beklentisi olmaması

İletişim becerisine sahip olması gerekir.

DERİ MÜHENDİSLİĞİ (MF–4)

ÜNİVERSİTE ADI Öğretim Şekli 2009 TABAN PUAN 2009 0,8 BAŞ SIRA 2010 TAHMİNİ P.
EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) 239,621 308,000 362,584

Eokulegitim.com
Deri Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi, Deri Mühendisliği Bölümü Mesleği İş İmkanları, Deri Mühendisliği Bölümü Puan Türü Nedir, Deri Mühendisliği Bölümü Taban Puanları 2015 – 2011, Deri Mühendisliği Çalışma Alanları ve Koşulları Şartları, Deri Mühendisliği Kazanç Durumu, Deri Mühendisliği Mesleği Çalışma Koşulları – Şartları, Deri Mühendisliği Mesleği İş Alanları, Deri Mühendisliği Mesleği Maaşları, Deri Mühendisliği Mesleği Özellikleri ve Zorlukları, Deri Mühendisliği Mesleğini Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalıdır, Deri Mühendisliği Mesleğinin Geleceği, Deri Mühendisliği Meslek Rehberi, Deri Mühendisliği Mezunları Ne İş Yapar, Deri Mühendisliği Tercih Edilir mi

Bu Bölüm Hakkındaki Düşüncelerinizi Aşağıdaki Yorum Aracılığıyla Hemen Paylaşabilirsiniz

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Deri Mühendisliği Mesleği Hakkında Bilgiler"

  1. kerem dedi ki:

    mezun oldum mu iş bulabılme olasılığı nasıl?

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.