Doğuda Görev Yapan Öğretmene 750 TL Ek Maaş Ücreti Verilecek

Cumartesi, 26 Aralık 2015, 8:34 | Bilgi Paylaşımı | 16 Comments
by admin

Doğu'ya giden öğretmene ek ücretÖğretmen sıkıntısı çeken bölgelerde görev yapacak öğretmenlere maaşın yanında, ek ücret verilmesi için bir çalışma başlatıldı. İşte Ayrıntılar:

Öğretmen sıkıntısı çekilen yerler, ek ücret ile cazip olacak. Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlere yönelik önemli bir çalışmanın startını verdi. Bazı bölgelerde öğretmen istihdamında sıkıntı yaşayan bakanlık, bu sorunun çözümü için harekete geçti. Milli Eğitim Bakanlığı, başta Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu olmak üzere, öğretmen açığı olan yerlere tecrübeli öğretmenlerin istekleriyle atanmalarını sağlamak amacıyla bir çalışma başlattı. Edinilen bilgiye göre; Türkiye genelinde öğretmen sıkıntısı çekilen yerler, ‘ek ücret’ ile cazip hale getirilecek. Bakanlık tarafından tespit edilecek zorunlu çalışma bölgelerinde görev yapacak öğretmenlere, maaşlarının dışında bölgeye ve hizmet yılına göre değişen ilave ücret verilmesi yönünde çalışmalar yapılıyor. Bu ek ücretin 650-750 lira arasında değişeceği belirtiliyor. Rakam ve detaylar ise çalışmaların sonucunda kesinleşecek. Hükümetin 6223 sayılı yetki kanunu çerçevesinde söz konusu düzenlemeyi yapması bekliyor. Konu ile ilgi çalışmaların kısa süre içinde tamamlanması hedefleniyor.

Maaş 3 bin liraya ulaşacak

Halen, 4’ün 1’indeki bir öğretmen, sosyal yardımlar ve ek ödemeler hariç bin 725 TL maaş alıyor. Bu öğretmenimiz Doğu veya Güneydoğu bölgesinde çalışmayı kabul ettiğinde, son çalışmaya göre maaşına 750 TL daha ücret ilave edilecek.Sosyal yardımlar ve ek ders ücretleriyle toplam maaş 3 bin lirayı bulacak.

Doğuda Çalışan Öğretmene Ek Maaş Uygulaması Ne Zaman Başlayacak,MEB Doğuda Görev Yapan Öğretmen Ek Tazminat Verecek 8 Mayıs 2011,Doğuda Görev Yapan Öğretmene  750 TL Lira Fazla Maaş Verilecek,Nerelerde Görev Yapan Öğretmenlere Fazla Maaş Verilecek,Doğudaki Öğretmenlere Daha Fazla Maaş verilecek mi 2011

Haber7 – 7 Mayıs 2011

Doğuda Görev Yapan Öğretmene Ek Maaş Verilmesi Konusunda Milli Eğitim Bakanlığını Ne Kadar Samimi Buluyorsunuz? Gerçekleşirse Bu Sistem Bazı Sorunları Sizce Çözer mi? Aşağıdan Anında Kayıt Olmadan Yorumlarınızı Yazabilirsiniz …

Tagged with: ,

16 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Doğuda Görev Yapan Öğretmene 750 TL Ek Maaş Ücreti Verilecek"

 1. necat dedi ki:

  ya hadi noldu bu maaş artışı..her sene eylül ayında bu söylentiler oluyor..

  • Mehmet AYDIN dedi ki:

   ek maaşı bırakın da muş karaağaçlı ortaokulun ta sabit bir telefon yok öğrencilerin velilerini öğretmenler velileri kendi cep telefonlarından aramak zorun da bırakıyorlar test dersle ilgili bütün fotokopileri öğretmenler kendi ceplerinden ödüyor dışarıda çektiriyorlar okulda fotokopi makinası yok varmış da çalışmıyormuş burası belde 130 tl de öğretmenler servis parası veriyor 600 tl kira 330 tl yakıt diğer masraflarda cabası hadi bunları gecelim bir okulda telefon fotokopi makinası olmaz mı öğretmenler hem doğuda öğretmenlik yapıyorlar hem de ceplerinden okulun masraflarını görüyorlar bu
   nasıl iş

 2. izmirli dedi ki:

  Bana bak melis hanim kendini bilmezlik yapip bos konusma ben 10 senedir van baskalede gorev yapiyorum biz enayimiyiz doguda calistigimiz icin terbiyesiz kendini bilmez biz ekmegimizin pesinde doguda olsa batida olsa ogretmenligimizi seve seve yapariz allaha sukur

 3. mamostecemal dedi ki:

  8 yıldır doğuda çalışan bir öğretmenim, bu söylentiler kaç seferdir kulaktan kulağa yayılıyor. Kabul ediyorum devletimizinde imkalarını gözönünde bulundurmalıyız, fakat öğretmenlerin maddi manevi huzuru ve rahatı için yada bazı konularda eziklik hissini bertaraf etmesi açısından birşeylerin yapılması gerekir.Doğudaki öğretmenler için lojmanların yaşanılır hale getirilmesi konusuyla ilgili(özellikle köy okullarının)bence gerek yoktur çünkü öğretmenlerin büyük çoğunluğunun köyde kalmak istemediğini biliyoruz.

 4. melis akalin dedi ki:

  Doguya hangi ogretmen gider ki.. vereecekler tabi ekstra ucret. Artik aptal degil kimse 1.800 tl ye doguya gitsin

  • öğretmen dedi ki:

   niye doğuyu vatanın toprağı olarak görmüyormun yoksa. ha ben senin gibi öğretmenin. türk kürt kardeştir ayrım yapan kalleştir.

   • Züleyha kara dedi ki:

    Batıda 30 öğrenciye çok diyen öğretmenler var peki doğuda azami 50 öğrenci okutanin suçu ne okul sayimizi artırıp öğrenci sayısını dusursunler yada fazla para versinler hakkımız bence

  • OÖÖğrt. dedi ki:

   Kendini bilmez ya… Ancak böle konuşursun

 5. zarife dedi ki:

  istedikleri kadar maaş versinler verdiklerinden fazlasını vergi,mühür,damga parasıyla tekrar geri aldıkları için bu haberin pekde cazip olduğuğunu söyleyemem.

 6. 02 dedi ki:

  kardeslerim 8 yil calistiktan sonra istedigi yere tayin isteyebilecekmis

 7. hakan kolukırık dedi ki:

  bu hükümet gerçekten öğretmenine çok sahip çıktı.aldığı oylardan belli değilmi.akp oyunun yarısını öğretmenler veriyor.verecek yermi var başka.okumuş kültürlü adamlardır öğretmenler.

 8. zahiy çağdaş dedi ki:

  Doğuda çalışan öğretmenlere ek bir ücret verilirse öğretmen sirkilasyonu azda olsa biraz azalır.Öğretmen rahatlıkla doğuya gelir geçmiş yıllarda aynı uygulama yapılmıştı bazı öğretmenler 6 yıl bile kaldı.Çok isabetli bir yaklaşımdır.

 9. nergis dedi ki:

  bence maaş zammı öğretmeni orada tutmak için yeterli değil can güvenliğininde sağlanması lazım can güvenliğinin olmadığı yerde paranın çokta ükmü olmaz ayrıca köylerdeki lojmanların yaşanabilir hale getirilmesi gerekli zira ben 3 yıl doğuda çalıştım lojmanlar yapıldıkları günden beri hiç bir bakım görmemiş tabiri caizse hayvan bağlasan durmaz durumda yani sadece maaş farkı yeterli değil

 10. MEHMET dedi ki:

  eee nerde kaldı bu çalışma seçim bitti bakan değişti unutuldumu? son durum ne?

 11. FATİME ERYILMAZ dedi ki:

  Karar yerinde,doğudaki sürekli öğretmen değimi ile öğrenciler eğitim ve öğretimin çok gerilerinden geliyor sürekli öğretmen değiştiren öğrenci okuldan soğuyup yeni gelen öğretmene ya alışamıyor yada buda gidecek diyerekten sınıfdaki öğretmenin disiplinini bozuyor.Bu alınan kararın biran uygulamaya geçirilmesi ile öğrencilerin bu adil olmayan eğitimin bu kanburundan kurtulup,doğudaki öğretmenlerinde çilesine son verilmeli,gönüllü öğretmen istekle çalışması teşvik edilmeli.doğudaki evler batıdan ya aynı yada daha pahalı,yiyecek,giyim batıdan pahalı,sosyal aktivite mahrumiyeti,yıllık aile ziyareti daha masraflı ve yorucu……vsdoğuda öğretmenlik yapmanın avantajı yok,dezavantajı çok gariban lojmansız,avantajsız ,öğretmen beni kimse hiçbir şekilde düşünmüyor,ben niye bu çileyi boşuna çekeyim diyor,öğretmenin stajyerliği bitince verimli hale gelince doğudan kaçıyor,doğudaki öğrencilerde bizim kelbaşımızda öğretmenliği öğrenen öğretmenler,uzmanlığın kaymağını doğu dışındaki öğrencilere yediriliyor,5 yılda 7-8 öğretmen değiştiriliyor,sonrada eğitimde eşitlik ninisi söyleniyor.yeter artık yeter öğrencilerde öğretmenlerde kan kaybediyor doğuda pansuman için ekders sargıbezini salllayıp durmayın saracaksanız biran önce sarın ,yoksam her dönem birçok öğrenci,öğretmen kaybediliyor.sesimizi duyan varmı acaba ses verin.cevap almak için medeni çağrımız yetmezmi rica ediyoruz bize bir bakın.

 12. evrim dedi ki:

  Evet bence çok yerinde ve doğru bir karar olmasıda gereken bir zorunluluk aynı zamanda aksi takdirde o bölgelerde 3 dönemden fazla kimseyi tutamazsınız yüksek lisans veya eş durumuyla herkes gitme derdinde işin doğrusu. Haksızda sayılmazlar o bölgede görev yapan biri olarak her gece havan topu mermi ve çatışma sesleriyle uyumaya çalışmanın, maaşını mayın tarama ekipleri eşliğinde çekmeye gitmenin bi bedeli ve ayrıcalığı olmalı.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.