Dost Başa Düşmen Ayağa Bakar Sözü İle İlgili Kompozisyon

Salı, 3 Haziran 2014, 14:43 | Genel | 0 Yorum
by ozden

Dost Başa Düşmen Ayağa Bakar Ne Demektir, Dost Başa Düşmen Ayağa Bakar Sözü İle İlgili Kompozisyon

İnsanın hayatı boyunca hem kendisini sevenler hem de kendisini sevmeyenler ile karşılaşır. Yani hayatımızda hem dostlarımız hem de düşmanlarımız mevcuttur. Başımız vücudumuzun en üstündedir, yükselmeyi ve başarıyı temsil eder. Ayaklarımız ise vücudumuzun en altındadır ve başarısız olmayı temsil eder.

Çevremizde bizim yükselmemizi ve başarılı olmamızı isteyen kişiler her zaman başımıza bakar. Bu kişiler bizim dostlarımızdır ve hayatta hep başarılı olmamızı isterler. Düşmanlarımız ise bizim başarısız olmamızı isteyen kişilerdir. Bu nedenle hep ayağımızın kaymasını istediklerinden onlar ayağımıza bakar. Bu nedenle insan dostunu ve düşmanını iyi tanımalı ve kendisine zarar verecek kişilerden uzak durmalıdır.

Dost başa düşman ayağa bakar sözünün anlamı bu şekildedir. Kişi kendisinin kötülüğünü isteyen insanlardan uzak durmadığı sürece her zaman tehlike altındadır. Çünkü bu kişiler her zaman kendisine zarar verebilir.

Dost Başa Düşmen Ayağa Bakar Sözünün Anlamı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.