Ekmek İsrafı ile İlgili Kompozisyon Kısaca

Çarşamba, 23 Nisan 2014, 14:08 | Genel | 0 Yorum
by ozden

Ekmek İsrafının Zararları, Ekmek İsrafı ile İlgili Kompozisyon Kısaca

Ülkemizde her yıl onlarca ton ekmek çöpe atılmaktadır. Sayısal verile incelendiğinde bu çok ciddi bir rakamdır ve ekmek israfının hem bireysel hem de milli ekonomiye verdiği zarar oldukça büyük bir boyutlara ulaşmaktadır.

Her gün sadece yiyebileceğimiz kadar ekmek almamız gerekmektedir. Yurdumuzda her yıl çöpe atılan ekmeklerle yüzlerce kilometre yol ve yüzlerce okul yapılabilir. Dünyada her yıl binlerce insan açlıktan ölürken çöpe atılan ekmekler çok büyük bir israf olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ekmekleri çöpe atarken o insanları düşünmek ve ekmeklerimizi etkili şekilde değerlendirmek gerekmektedir.

Ekmek her gün sofralarımıza gelene kadar birçok aşamadan geçer. Bayatlayan ekmekleri çöpe atmak hem ekmeği bize ulaştırmak için çalışanların emeğini çöpe atmak hem de maddi açıdan zarara uğramak demektir. Bu nedenle bayatlayan ekmeklerimizi çöpe atmadan değerlendirmeli ve ekmek israfından kaçınmalıyız.

Ekmek İsrafı Yapmamanın Önemi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.