Ekmek İsrafı ile İlgili Yazı

Pazartesi, 8 Nisan 2019, 11:10 | Genel | 1 Yorum
by ozden

Ekmek İsrafı Hakkında Kompozisyon, Ekmek İsrafı ile İlgili Yazı

İsraf bir şeyi boş yere tüketmek ihtiyacımızdan fazla alarak kullanmadan ziyan etmek anlamına gelmektedir. Ülkemizde yapılan israfların başında ekmek israfı gelmektedir. Maalesef ki yurdumuz da her yıl tonlarca ekmek çöpe atılmakta ve israf edilmektedir.

Yurdumuzda israf edilen ekmek hem harcanan emeklerin boşa gitmesi hem de maddi olarak milli ekonomiye verilen zarar demektir. Her gün çöpe atılan ekmekler ile ülkemizde beş yüz okul ve kilometrelerce yol yapılabilir. Ayrıca dünyada bu kadar aç insan, bu kadar aç çocuk varken ekmeklerin çöpe atılması insanın vicdanını sızlatması gereken bir durumdur. Bu nedenle ekmeklerimizi yiyebileceğimiz kadar almalı ve çöpe atmaktan sakınmalıyız.

İsrafın her türlüsü kötüdür ama bunların arasında ekmek israfı en kötüsüdür. Bu konuda herkes bilinçlendirilerek ekmek israfının önüne geçilmelidir. Ekmeğin soframıza gelene kadar geçirdiği evreleri hatırlayarak hem emeğe saygılı olmalı hem de paramızı boşa harcayarak milli ekonomiye zarar vermemeliyiz.

Ekmek İsrafı İle İlgili Kompozisyon Kısaca Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Ekmek İsrafı ile İlgili Yazı"

  1. halil efe dedi ki:

    ekmek israfıyla ilgiliuzun bir yazı olmalıydı

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.