Enformasyon Teknolojileri Mesleği Hakkında Bilgiler

Pazartesi, 1 Kasım 2010, 18:53 | Bilgi Paylaşımı | 3 Comments
by admin

Üniversiteye hazırlık yapan adaylar için, Enformasyon Teknolojileri hakkında çeşitli ve güvenilir kaynaklardan en yeni bilgileri ve bölümün puanlarını derledik. Enformasyon Teknolojileri mesleğine karar vermeden önce bu bilgileri göz önünde bulundurmanın faydalı olacağını düşünüyoruz.

Enformasyon Teknolojileri

Genel Tanım:

Enformasyon teknolojileri programı, kamu ve özel sektörde bilgi teknolojileri ile ilgili sistemlerin analiz, tasarım ve uygulamalarında görev alacak ve bu konularda kariyer planı olan kişiler için tasarlanmıştır. Endüstride bilgi teknolojileri uygulamalarının artması ile mezunlara doğan iş olanakları sürekli artmaktadır. Yönetim ve bilgisayar konularına meraklı olan kişiler bu bölüm için ideal adaylardır.

Faaliyet Alanları:

Enformasyon Teknolojileri programı mezunları; Bilgisayar Ağ Yönetimi, Sistem Analizi ve Tasarımı, E-ticaret, Veritabanı Sistemleri, Web Tasarımı ve Yönetimi, Yazılım Geliştirme, Danışmanlık gibi çok geniş bir alanda çalışabilme imkânın sahiptirler.

İş Bulma Olanakları ve Kazanç Durumu:

Hemen hemen tüm Üretim ve Hizmet sektörü, Sağlık Hizmetleri, Turizm, Bankacılık, Finans ve her ölçekteki işletmede, Enformasyon Teknolojileri artan bir oranda işin dominant bir bileşeni olmaktadır. Bu gelişme de, sürekli yeni iş olanakları yaratmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Son yıllarda Enformasyon Teknolojilerine dayalı işlerde çok hızlı bir artış gözlenmektedir. Endüstride bilgi teknolojileri uygulamalarının artması ile mezunlara doğan iş olanakları sürekli artmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Son yıllarda Enformasyon Teknolojilerine dayalı işlerde çok hızlı bir artış gözlenmektedir. Endüstride bilgi iş olanakları sürekli artmaktadır.

Bu Mesleği Seçenlerde Ne Gibi Nitelikler Olmalı:

Üst düzeyde matematiksel düşünme ve analiz yeteneğine sahip olma

Dikkatli, sabırlı ve yaratıcı olma

Sorumluluk duygusuna sahip olma

Teknolojiye ilgi duyma ve yenilikleri takip etme

Sosyal bilimlere ilgi duyma

Fikirlerini başkalarına aktarabilme ve işbirliğine açık olma

ENFORMASYON TEKNOLOJİLERİ (MF–4)

ÜNİVERSİTE ADI Öğretim Şekli 2009 TABAN PUAN 2009 0,8 BAŞ SIRA 2010 TAHMİNİ P.
KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) (Burslu) 324,464 35,700 490,965
KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) (%50 Burslu) 285,900 111,000 432,611
KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) (%25 Burslu) 247,053 271,000 373,830
KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 224,617 360,000 339,880

Eokulegitim.com
Enformasyon Teknolojileri Bölümü Mesleği İş İmkanları, Enformasyon Teknolojileri Bölümü Puan Türü Nedir, Enformasyon Teknolojileri Bölümü Taban Puanları 2015 – 2011, Enformasyon Teknolojileri Çalışma Alanları ve Koşulları Şartları, Enformasyon Teknolojileri Kazanç Durumu, Enformasyon Teknolojileri Mesleği Çalışma Koşulları – Şartları, Enformasyon Teknolojileri Mesleği İş Alanları, Enformasyon Teknolojileri Mesleği Maaşları, Enformasyon Teknolojileri Mesleği Özellikleri ve Zorlukları, Enformasyon Teknolojileri Mesleğini Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalıdır, Enformasyon Teknolojileri Mesleğinin Geleceği, Enformasyon Teknolojileri Meslek Rehberi, Enformasyon Teknolojileri Mezunları Ne İş Yapar, Enformasyon Teknolojileri Nedir – Bölümü Hakkında Bilgi, Enformasyon Teknolojileri Tercih Edilir mi

Bu Bölüm Hakkındaki Düşüncelerinizi Aşağıdaki Yorum Aracılığıyla Hemen Paylaşabilirsiniz

3 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Enformasyon Teknolojileri Mesleği Hakkında Bilgiler"

  1. yasin dedi ki:

    dostum sen adam akıllı bi proje yap çak piyasaya bak nasıl satılıyor.Burdan mezun ol git tübitakta çalış yazılımcı olarak rahat 4 5 maaasın var bilmeden konusma bu sıteye gırenlerı de yanlıs yonlendırme eger bı seyı kesın bılmıyorsan konusma ıyıce arastır sonra konus

  2. berke dedi ki:

    yok yok çok i para vardır belkide şakaa yaptım şaka :D

  3. berke dedi ki:

    olum bu bölümde hiç iş yok ben eminin yok bitirince 5000 dolar alırmışsın alan yok bole bişi 800 tl ye talim o parayıda konfeksyonda bile veriyolar

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.