Erdoğan’a Putin Sorusu

Pazartesi, 3 Aralık 2012, 20:38 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by eokulbengi

Erdoğan’a, “Rusya Devlet Başkanı Viladamir Putin’in mevkidaşı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmemesi ve görüşmenin İstanbul’da gerçekleşmesi sizin tasarrufunuz mudur?” diye soran CHP li vekil şaşırttı.

Köprülü, TBMM Başkanlığı’na Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, “Son günlerde kamuoyuna yansıyan bazı konularda Cumhurbaşkanı Gül ile ters düşen demeçleriniz sebebiyle olası görüşmede aynı fotoğraf karesi içinde yer almak istememeniz sebebiyle mi bu görüşme gerçekleşmemiştir? Türkiye’nin dış siyasette, başta komşu ülkelerimizle yaşadığı krizi göz önüne alırsak Rusya’nın Türkiye’nin politikalarına pek sıcak bakmadığı da bilinmekteyken, bu görüşmenin siyasi ilişkilerdeki soğukluk sebebiyle Cumhurbaşkanı Gül tarafından istenmediği iddiaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşmeyi Rusya Devlet Başkanı Putin’in Ankara’da istediği ancak sizin ısrarınız üzerine İstanbul’da karar kılındığı iddiaları doğru mudur?” diye sordu.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.