Eşi öğretmen olmayanlar için il emri uygulanacak mı 2012

Pazar, 12 Şubat 2012, 16:28 | Bilgi Paylaşımı | 3 Comments
by admin

il emri kaldırıldı deniyor. eşi öğretmen olmayanlar için il emri uygulanacak mı? uygulanmayacaksa nasıl bir uygulama yapılacak? benim eşim özel sektörde çalışıyor. ben onun yanına tayin istediğimde sadece puan üstünlüğü mü dikkate alınacak?

Cevap:

Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER’in 05.12.2011 tarihli genelgesinde “İl Emri” uygulamasının tamamıyla kaldırılacağından söz edilmektedir. İlgili yazının konusu “Eşi Öğretmen Olan Personeller” olmasına rağmen söz konusu genelgede bütün öğretmenler için geçerli hususlara değinilmiştir. Dolayısıyla şu durumda il emrinin her öğretmen için uygulanacağını söyleyebiliriz. Puan üstünlüğü esas alınacaktır. Puanın yetmemesi halinde ise öğretmen isterse aylıksız izne ayrılabilecektir.

Konunun takipçisiyiz.

İl Emri Kimler İçin Kalktı , Eşi Öğretmen Olmayan Öğretmenler İl Emrine Atanabilecek mi 2012 , Özür Grubu Atamalarında İl Emri Herkes İçin mi Kalktı

3 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Eşi öğretmen olmayanlar için il emri uygulanacak mı 2012"

  1. zeynep dedi ki:

    ömer dinçer ailene hasret kalasın inşallah!

  2. Selim.. dedi ki:

    Milli güvenlik derslerine sosyal bilgiler öğr. Girmesi gerekir hem mantıklı hem de atanamayan sos.için bir yol olur…

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.