Evimize Gelen Konuklara Nasıl Davranmalıyız

Salı, 29 Aralık 2015, 17:44 | Genel | 5 Comments
by ozden

Misafirlerimize Karşı Davranışlarımız Hakkında Yazı, Evimize Gelen Konuklara Nasıl Davranmalıyız

Türk toplumu olarak misafirlerimizi ağırlamak bizim için çok büyük önem taşımaktadır. Bizler misafirlerimizi rahat ettirmek için elimizden geleni yapar, evimizde bulunan şeylerin en iyisini onlara sunarak onları memnun etmeye çalışırız.

Misafirperverlik toplumumuzun en önemli özelliklerinden bir tanesidir. Evimize gelen misafirlere her zaman en iyi şekilde davranmalı ve onları güzelce ağırlamalıyız. Onlar geldiğinde güler yülü olmalı ve onları evimizde görmekten mutlu olduğumuzu kendilerine hissettirmeliyiz. Evimizde bulunan yiyeceklerin en güzellerini hazırlayarak onlara ikramlarda bulunmalıyız. Eğer yatıya gelen misafirler ise en rahat odamızı ve yatağımızı misafirlerimize vermeliyiz.

Misafirperverlik toplumumuzda şan ve şeref göstergesidir. Misafirimizi ne kadar iyi ağırlarsak insanlar tarafından o derece seviliriz. Misafirini iyi ağırlayan kişilerin evleri de hiçbir zaman boş kalmaz. Bu nedenle misafirlerimizi her zaman en iyi şekilde ağırlamamız gerekmektedir.

Misafir Ağırlamanın Önemi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

 

5 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Evimize Gelen Konuklara Nasıl Davranmalıyız"

  1. reas dedi ki:

    bence çok uzatmalı

  2. ozan konuk dedi ki:

    iyiki bu internet varmış insanlar yoksa nerden ödev araştıracak

  3. prenses dedi ki:

    Ben biraz daha uzun bekliyordum ama güzel olmuş.Yine de belki işime yarar kısa da olsa…

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.