Harvard Üniversitesi’nde kopya

Çarşamba, 28 Kasım 2012, 2:21 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by eokulbengi

Harvard Üniversitesi yetkilileri, sınava giren 250 öğrencinin yarısından fazlasının kopya çektiğinden veya intihalde bulunduğundan şüphelenildiğini bildirdi.

Associated Press haber ajansının (AP) haberinde, skandalın sınav kağıtlarını inceleyen öğretim görevlisinin farklı öğrencilerin sınav kağıtlarından aynı uzun cümleleri kullandığını belirlemesiyle ortaya çıktı.

Haberde, öğrencilerin üniversitenin hangi lisans programının hangi sınıfından oldukları belirtilmedi.

Kopya çektiği tespit edilen öğrencilere, ilk ihlal uyarısından bir yıl okuldan uzaklaştırmaya kadar varacak cezaların verilebileceği kaydedildi.

Harvard Üniversitesi Başkanı Drew Faust, ”Kopya çekildiğinin kanıtlanması halinde, bu kabul edilemez davranış, üniversitenin dayandığı fikri sorgulamaya bir ihanet olacaktır” dedi.

Harvard Üniversitesi’nin ilgili bölümünün Lisans Eğitim Dekanı Jay Harris yaptığı açıklamada, Harvard’da kopyanın yaygın olduğuna ilişkin bir delilin bulunmadığının altını çizdi.

AP’ye konuşan Harris, ”Önümüzde duran gerçekler, sadece bir bölümle ilgili bir problem olduğu yönündedir. Öğrencilere ve yaptıklarına bakarak, bunun genelde Harvard öğrencilerini temsil ettiğini söylemeye gönlüm el vermezdi” dedi.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.