Hayal Kırıklığı ile İlgili Deneme

Çarşamba, 7 Mayıs 2014, 7:00 | Genel | 1 Yorum
by ozden

Hayal Kırıklığı ile İlgili Kompozisyon, Hayal Kırıklığı ile İlgili Deneme

Her insanın birtakım hayalleri vardır bu hayallere ulaşmaya çalışmak kişiyi hayata bağlar ve onun bu hayata dört elle sarılmasını sağlar. Ancak bazen hayaller gerçekleşmez ve bu durumda kşi maalesef ki hayal kırıklığına uğrar.

Hayal kırıklığına uğramak hiç hoş olmayan, insanı rahatsız eden bir duygu olsa da bu durum karşısında pes etmemek hayata yeniden dört elle sarılmak gerekmektedir. Unutmamak gerekir ki hayatta her şey bizim istediğimiz gibi gitmez. Bazen rüzgâr tersine eser ve gemimizi bizim istediğimiz yönün ters istikametine doğru sürüklenir gider. Bu durumda yapılması gereken gemiyi tekrar geriye getirmek ve yeniden istediğimiz yöne doğru hareket etmeye çalışılmaktır.

Hayal kırıklıkları eğer bizi hırslandırır ve çalışma azmimizi körüklerse bu durumu değerlendirmek bile söz konusu olabilir. Böyle bir durumda pes etmeden çalışmaya ve ulaşmak istediğimiz şey için mücadele etmeye yeniden devam etmeliyiz. Unutmamak gerekir ki dünya her zaman rengârenk değildir. Ama biz gri bulutların ardından gökkuşağının çıkacağını bilmeliyiz.

Hayal Kırıklığı ile İlgili Kısa Yazı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Hayal Kırıklığı ile İlgili Deneme"

  1. ilknur dedi ki:

    çok güzel yazmışsınız. tebrikler :) :) :)

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.