İlköğretimde Devamsızlıktan Kalma Var mı ? (4. 5. 6. 7. ve 8. Sınıflar )

Çarşamba, 19 Temmuz 2017, 13:38 | Gündem | 499 Comments
by admin

Sevgili öğrencilerimizin sorularını eokulegitim.com olarak cevaplamaya devam ediyoruz. E-okul sitemize gelen sorular arasında öğrencilerimiz devamsızlıktan kalır mıyım ? Kaç gün devamsızlık hakkım var ya da okula kaç gün gitmezsem devamsızlıktan kalırım tarzında sorular soruyorlar. Eokulegitim.com olarak bu konudaki son duruma göre en doğru açıklamayı yapıyoruz.

İlköğretimin hangi sınıfında olursanız olun 4. sınıf 5 sınıf 6. sınıf 7. sınıf ya da 8. sınıf farketmez. Çok aşırıya kaçmadığınız sürece devamsızlıktan kalma yoktur. Burdaki aşırı kavramından 4-5 ay gibi bir süreyi tanımlayabiliriz. Dolayısıyla 2 hatta 3 aylık devamsızlığınız olsa dahi sınıfta kalmazsınız.  Çok önceleri sınıfta kalma olayı vardı. Ancak günümüzde artık , öğrenci ilköğretimde zayıf notlardan ya da devamsızlıktan dolayı sınıfta kalmıyor.  Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri her ne kadar devamsızlık konusunda öğrencileri bir şekilde korkutmaya çalışsa da, sonuç itibariyle bir öğrenci sınıfta bırakılmadığı için, her türlü önlem ya da uyarı boşa gitmiş oluyor. Ancak biz eokulegitim.com olarak sevgili öğrencilere devamsızlık yapmalarını önermiyoruz; sınıfınızı geçersiniz ancak derslerden de geri kalır ve arkadaşlarınıza göre daha az bilgilenmiş olursunuz.  E-okul sitesi olarak bu yazımızda devamsızlıktan kalma var mı , kaç gün devamsızlık yaparsam sınıfta kalırım sorularının cevabını aradık. Sorularınızı aşağıdaki yorum kutucuğundan bizlere yazmayı unutmayın.

eokulegitim.com ( kaynak belirtiniz. )

499 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "İlköğretimde Devamsızlıktan Kalma Var mı ? (4. 5. 6. 7. ve 8. Sınıflar )"

 1. Duygu dedi ki:

  29 gun kalırmıyım 6.sınıf

 2. Duygu dedi ki:

  29 gun kalırmıyım

 3. Duygu dedi ki:

  29 gun var kalırmıyım

 4. Dilara Tez dedi ki:

  20 gün özürsüz devamsızlıktan kalırmıyım 5. Sınıfım

 5. MERT dadal dedi ki:

  21.5 gün devamsizligim var Kalır mıyım

 6. ikranur dedi ki:

  ben4.sınıfa gidiyorum 10 gün gitmesem bişey olurmu?

 7. Mehmet dedi ki:

  6.sinifim 26 gun ozursuz devamsizligim var zayifim hic yok sozlulerim 80-100 arasi kalirmiyim ?

 8. Ahmet efe dedi ki:

  9 gün özürsüz 1.5 gün özürlü devamsızlığım var kalırmıyım ?

Yorum Yazın