İnsan İlişkileri ile İlgili Deneme

Cuma, 9 Mayıs 2014, 4:28 | Genel | 0 Yorum
by ozden

Sağlıklı İnsan İlişkileri Nasıl Olmalıdır, İnsan İlişkileri ile İlgili Deneme

Bir toplumun düzenli olması o toplumdaki insanların birbirleri ile olan ilişkilerinin düzenli olmasına bağlıdır. Saygı, sevgi ve hoşgörü ile birbirine bağlı olan insanlar toplumun da huzurlu ve başarılı olmasını sağlayacaktır.

Bir toplumun fertleri birbirlerine karşı anlayışlı davranır ve insanlar karşılıklı olarak empati kurarak yaşarsa o toplum da cennete döner ve daha yaşanılası bir haline gelir. Ancak hoşgörünün olmadığı, birbirlerine karşı saygısızca davranan kişilerden oluşan toplumlar da cehennemden farksızdır. Sağlıklı bir toplum için insan ilişkilerinin de düzenli olması gerekmektedir.

İnsan ilişkileri toplumu olduğu kadar bireylerin kendilerini de ilgilendirir. Karşısındaki insanlardan saygı ve sevgi gibi olumlu davranışlar gören kişiler kendileri de huzurlu ve mutlu olur. Bu kişiler yaşadıkları evreden memnun olduklarında o yerin kalkınması için uğraşır ve o yerde yaşamaya devam ederler. İnsan ilişkileri kişinin yaşamını etkileyen en önemli unsurların başında gelmektedir.

 

İnsan İlişkileri ile İlgili Kompozisyon Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.