İnsan Mı Doğaya Hükmeder Doğa Mı İnsana Hakimdir Münazara

Pazartesi, 15 Mayıs 2017, 20:08 | Ödev | 0 Yorum
by ozge2017

İnsan yaratılan en önemli canlı olmasının yanı sıra hayatını devam ettirebilmek için çok sayıda nimete sahiptir. İnsan için en önemli değer elbette ki doğadır. Çünkü insan doğa olmadan hayatını sürdürememektedir. İnsan, yapısı gereği yaşamsal faaliyetlerini yerine getirmek için doğa ile ilişki halinde olur. Doğada her şey bir düzen ve döngü halindedir, insan da bu döngünün en önemli parçalarından bir tanesi olarak bilinmektedir. Bu durumda insanların kafasında var olan soru şu olur ; “İnsan mı doğaya hükmeder, doğa mı insana hakimdir?”. Bizler de bu soruya ait cevabı bulmanız amacı ile düzenlemiş olduğumuz bu yazıda, sizlere insan mı doğaya hükmeder doğa mı insana hakimdir münazara kısaca bilgi vereceğiz.

insan doğa ile ilgili görsel sonucu

“İnsan doğaya hükmeder.”

İnsan sahip olduğu aklı ile hareket ederek, doğada bir takım değişiklikler yapma gücüne sahip bir canlıdır. Bu nedenle doğa insana değil insan doğaya hükmetmektedir. İnsan doğada ihtiyaç duyduğu her şeyi kendi aklı ile elde edebilme gücüne sahiptir. Bilim ve teknoloji alanında yenilikler gerçekleştirerek buluşlar ortaya koyan canlı yine insandır. Bu sayede doğadan daha fazla faydalanma imkanını yaratmaktadır.

“Doğa insana hakimdir.”

İnsan, doğa var olmadan hayatını devam ettiremez. İnsanların yaşamlarını devam ettirebilmek için ihtiyaç duydukları birçok şey doğada hazır halde var olmaktadır. Doğada bunlar var olmasaydı, insanın yaşam sürdürebileceği bir hayatın var olması söz konusu olamazdı. Bu nedenle doğa insana hakim olmaktadır.

İnsan Mı Doğaya Hükmeder Doğa Mı İnsana Hakimdir Münazara Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

 

Yorum Yazın