İnsanların Ormanlara Neden İhtiyacı Vardır

Çarşamba, 28 Mayıs 2014, 1:34 | Genel | 0 Yorum
by ozden

Ormanların İnsanlara Faydaları, İnsanların Ormanlara Neden İhtiyacı Vardır

Ormanlar dünyanın en önemli nimetlerindendir. Ormanlarımız bir yandan çevremizi güzelleştirip temiz hava almamızı sağlarken bir yandan da pek çok alanda kullanılarak birçok nesnenin üretimine katkı sağlıyor.

Kullandığımız nesnelerin birçoğu ağaçlardan ede edilmektedir. Kereste imalatında da yine ormanlar kullanılmaktadır. Ormanlar doğadaki oksijen dengesini sağlamaktadır. Ayrıca ormanlar birçok yaban ve av hayvanına da barınak görevi görmektedir. Ormanlar insanların dinlenebileceği çok önemli mesire alanlarıdır. Ayrıca ormanlar yer altı sularını tutarak bunların kaynak suyu olarak yeryüzüne çıkmasını da sağlamaktadır.

Ormanların insanlar için faydaları çok fazladır. Bu nedenle ormanlarımızı korumak ve yeni alanların ağaçlandırılmasına çalışmak gerekmektedir. Ayrıca sanayi alanında kullanılmak üzere ormanlar değil sanayi için dikilmiş endüstriyel ağaçlar kullanılmalıdır.

 

İnsanlar Ormanlara Neden İhtiyaç Duyar Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.