İnternetten LYS Üniversite Tercihleri Nasıl Yapılır – 2011

Salı, 20 Temmuz 2010, 17:55 | YGS LYS | 1 Yorum
by admin

Tercihlerinizi internet üzerinden yapabilmeniz için ÖSYM internet erişim şifrenizin olması gerekir. (Eğer kaybettiyseniz bu şifreyi herhangi bir başvuru merkezinden temin edebilirsiniz.)

Yazıcısı olan bir bilgisayarla www.osym.gov.tr adresindeki tercihler sayfasını tıklayın. Açılan sayfada T.C kimlik numaranızı ve Şifrenizi girerek tercih sayfasını açınız. Bu açılan sayfa sizin tercihlerinizi yapacağınız sayfadır. Şimdi önceden karar verdiğiniz tercihleri her bir satıra tek tek gireceksiniz. Tercih kodlarından yanlışlık yaparım diye korkmayın. Çünkü kodu  girdikten sonra otomatik olarak karşısında , o bölümün adı yazıyor. Bu şekilde kaç tercih yapacaksanız hepsini tek tek giriyorsunuz.Çok iyi bir şekilde kontrol ettikten  sonra tercihlerinizi kaydediyorsunuz. Ekranda “Tercihleriniz Sistem Tarafından Başarıyla Kabul Edilmiştir.” yazısını gördüyseniz(Bu yazıyı mutlaka görün !). Artık tercihleriniz tamam demektir.Bu sayfayı yazdırın ve sonuçlar açıklanıncaya kadar mutlaka saklayınız… Bu işlem için bankaya herhangi bir ücret falan yatırılmayacak. Artık gönül rahatlığıyla yerleştirme sonuçlarını bekleyebilirsiniz.

2011 Bireysel Üniversite Tercih İşlemleri Nasıl Yapılır, İnternetten LYS tercihi Yapma 2011

Tagged with:

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "İnternetten LYS Üniversite Tercihleri Nasıl Yapılır – 2011"

  1. Mustafa dedi ki:

    Tercihleriniz Sistem Tarafından Başarıyla Kabul Edilmiştir. ( dedim ama yazdır çıktısı almadım bir sorun olur mu _ …

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.