İş bulmada meslek liseleri genel liselerden önde 2012

Cumartesi, 7 Eylül 2013, 23:12 | Bilgi Paylaşımı | 10 Comments
by eokulbengi

Meslek lisesi mezunları genel lise mezunlarına göre neden daha kolay iş buluyor. TİSK: ”Meslek lisesi mezunları iş bulmada genel lise mezunlarına kıyasla avantajlı durumda” dedi

Türkiye İş Veren Sendikaları Konfederasyonu,  meslek lisesi mezunlarının iş bulma konusunda genel lise mezunlarına kıyasla  avantajlı olduğunu kaydetti.

TİSK’ten yapılan yazılı açıklamada, TİSK’in, Ekonomik İşbirliği ve  Kalkınma Örgütü’nün (OECD) ”Bir Bakışta Eğitim 2012” raporunu değerlendirdiği  bildirildi. Buna göre, Türkiye’de ve diğer OECD Ülkelerinde meslek lisesi  mezunlarının iş bulmada genel lise mezunlarına kıyasla avantajlı durumda olduğu  belirtildi.
Meslek lisesi mezunlarının iş bulma konusundaki avantajının kamuoyunda  sıkça dile getirilmesi gerektiği kaydedilen açıklamada, meslek lisesinin gençlere  sağlayacağı olanakların daha iyi tanıtılması ve toplumun meslek liselerine  yönelik olumsuz algısının değiştirilmesi gerektiği kaydedildi.
Meslek lisesi mezunları 2012, iş bulma

10 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "İş bulmada meslek liseleri genel liselerden önde 2012"

 1. tahsin sarısaray dedi ki:

  merhaba arkadaşlar ben haberlerde ösym nin meslekliselerine 5 puan verdiğini duydum acaba duyan varmı varsa bana bilgi verebilirmi internette bulamadım..

 2. esra dugan dedi ki:

  ben 2007 kız meslek lissi el sanatları dekoratif ev tekstili bölümünü bitirdim kpss sınavından 63 puan aldım bu bölümde atanabilir miyim?

 3. NUR dedi ki:

  mrb. anadolu ticaret meslek lisesi bilgisayarlı muhasebe çıkışlıyım. şu an sağlık kurumları işletmeciliği okuyorum ama sınava ortaöğretim olarak girdim ve 70,884 puan aldım. sizce biyerleri yazabilirmiyim ? yazabilirsemde nereleri yazabilirim ? kendi branşım haricinde başka bölümlerden nereleri tercih edebilirim ? yardımcı olurmusunuz lütfen..

 4. ercan dedi ki:

  kpss ortaogretımden 68 aldım meslek lisesi yapı bolumunden mezunum atanma şansım nedır cevap yazarsanız sevınırım

 5. selahattin dedi ki:

  meslek lıselerin avantajı nasıl oluyor

 6. özlem dedi ki:

  2012 çocuk gelişimi mezunuyum kpss notum 75 yerleşme şansım nedir nerleri yazabilirim

 7. özüm dedi ki:

  Meslek lisesi çocuk gelişimi mezunuyum. 2012 ortaöğretim kpss sınavından 66,83762 puan aldım. hangi bölümleri tercih listeme yazabilirim? Kendi branşımdan hariç başka bölümlerdende tercih yapabilir miyim? lütfen yardımcı olun teşekkürler.

 8. Özüm dedi ki:

  MEslek lisesi çocuk gelişimi mezunuyum. 2012 ortaöğretim kpss sınavından 66,83762 puan aldım. hangi bölümleri tercih listeme yazabilirm? Kendi branşımdan hariç başka bölümlerdende tercih yapabilir miyim? lütfen yardımcı olunnnnn teşekkürler..

 9. hatice dedi ki:

  ben meslek lisesi öğrencisiyim peki kpss de aldığım puan meslek liseli olduğumdan yerleştirmede diğer liselerden önde mi sayılırız

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.