İşletme Enformatiği Bölümü Nedir Mesleği Hakkında Bilgi

Perşembe, 7 Nisan 2011, 17:23 | Bilgi Paylaşımı | 1 Yorum
by admin

Üniversite sınavına hazırlanan ve İşletme Enformatiği bölümünü seçecek adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte İşletme Enformatiği Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler:

İşletme Enformatiği bölümü, ticari işletmelerin sorunlarının daha kolay çözülebilmesi için bilgisayarın hangi alanlarda kullanılacağına yönelik, işletme içinde gerekli bilgi akışının düzenlenmesi, bilgi işlem yoluyla işlenmesi yönetime yararlı hale getirilmesi için gerekli yazılım ve donanım bilgisinin verildiği, uygulandığı bir alandır.

Çalışma Alanları

İşletme Enformatiği, kurumlarda bilgi işlem sistemlerinin analizi, gerçekleştirilmesi, planlanması, değerlendirilmesi ve kullanılması gibi konuları kapsar. Bilgisayar destekli üretim,  planlama,  sipariş,  malzeme teorileri, zaman planlaması, üretim kontrolü, işletme verilerinin işlenmesi ve dağıtımında kullanılması genel faaliyet alanlarıdır.
İşletme ve İktisat bölümü mezunlarının çalıştığı her alanda görev alabilirler. Çeşitli kamu kuruluşlarının ve özel kuruluşların bilgi sistemlerinin kurulması hizmetlerinde, donanım ve iletişim sistemlerinin pazarlanmasında kullanıcıların karşılaştıkları problemlerin çözümünde görev alabilirler. İşletme iktisadı alanında bilgili, geniş kapsamlı enformatik ve işletme enformatiği bilgisine sahip olan mezunların, oldukça iyi şartlarda iş bulma şansları yüksektir.


Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

İşletmelerde bilgisayar kullanımı arttıkça bölüm mezunlarına olan talep de artmaktadır.


Mesleğin gerektirdiği özellikler:

Sayısal düşünme yeteneğine sahip olması
Ekonomiye, sosyal bilimlere, matematiğe ve bilgisayara ilgi duyması
Planlama ve uygulama yeteneğine sahip olması
İş birliğine açık olması
Sorumluluk duygusuna sahip olması
İnsanlarla iyi iletişim kurabilmesi gerekir.

İŞLETME
ENFORMATİĞİ (TM–1)

ÜNİVERSİTE TABAN P B SIRASI
İSTANBUL BİLGİ Ü.(Tam Burslu) 461,548 14.801
MARMARA Ü. (Almanca) 440,211 27.042
İSTANBUL BİLGİ Ü.(%50 Burslu) 407,379 64.624
HALİÇ Ü. (Tam Burslu) 385,873 99.551
HALİÇ Ü.(%50 Burslu) 323,925 246.185
HALİÇ Ü.
İSTANBUL BİLGİ Ü. 253.337 519.000
İSTANBUL BİLGİ Ü.(%25 Burslu) 224.298 615.000

İşletme Enformatiği Nedir, İşletme Enformatiği Ne İş Yapar, İşletme Enformatiği Maaşları, İşletme Enformatiği Puan Türü, İşletme Enformatiği İş İmkanları, İşletme Enformatiği İş Çalışma Alanları, İşletme Enformatiği Mesleği Hakkında Bilgiler, İşletme Enformatiği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var, İşletme Enformatiği Bölümünün Geleceği, İşletme Enformatiği Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, İşletme Enformatiği Bölümü Tercih Edilir mi

Bu Bölüm Hakkındaki Düşüncelerinizi Aşağıdaki Yorum Aracılığıyla Hemen Paylaşabilirsiniz

, İşletme Enformatiği Bölümü 2011 YGS LYS Başarı Sırası, İşletme Enformatiği İçin Kaç Puan Gerekir, İşletme Enformatiği Tanıtımı, İşletme Enformatiği Kazanç Durumu,Meslek Rehberi,İşletme Enformatiği Taban Puanları 2016 2017,İşletme Enformatiği Mezunları Ne İş Yaparlar,İşletme Enformatiği Bölümü İş Olanakları, İşletme Enformatiği Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "İşletme Enformatiği Bölümü Nedir Mesleği Hakkında Bilgi"

  1. tuncay dedi ki:

    sizce işletmeye mi gidilmeli yoksa işletme en formatigemi avan tajı ne

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.