Kişilik Gelişiminde Değerlerin Etkisi Nedir

Salı, 1 Mayıs 2018, 12:58 | Genel | 2 Comments
by ozden

Sahip olduğumuz Değerlerin Kişilik Gelişimine Katkısı Nedir, Kişilik Gelişiminde Değerlerin Etkisi Nedir

Her insan sahip olduğu değerler ile bütündür ve bu değerler genel anlamı ile o insanın kişiliğini oluşturur. Herkes doğuştan gelen dürtülerle, aile ve çevre faktörü ile kendi değerlerini oluşturur ve bunları hayatında uygulayarak kendi kişiliğini oluşturur.

İnsanların sahip olduğu değerler en başta yaşadığı çevreden ve ailesinden etkilenir. Bir çocuk ailesinden gördüğü davranışları ve ailesinin önem verdiği değerleri sahiplenir ve hayatı boyunca bunları savunmaya deva eder. Örneğin insanlara karşı saygılı olmak ve tüm insanları olduğu gibi kendi özellikleri ile kabullenmek bir değerdir. Bu değeri benimseyen insanlar genellikle hoşgörülü ve diğer insanlara karşı saygılı br kişilik geliştirir.

Kişi eğer ki olumsuz değerler taşıyor ve bunları hayatında uyguluyorsa bu insanların olumsuz kişilik özelliklerine sahi olduğu söylenebilir. Saygıdan ve sevgiden uzak, kötü kalpli kişiler doğal olarak olumsuz kişilik özelliklerine sahip olan insanlardır.

Değerler ve Kişilik Gelişimi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Kişilik Gelişiminde Değerlerin Etkisi Nedir"

  1. amk dedi ki:

    sanane mk senmi okutcan lisesine buyurun

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.