Kişiye Her Gün Balık Vereceğine Ona Balık Tutmayı Öğret Kompozisyon

Pazar, 25 Mart 2018, 22:40 | Genel | 1 Yorum
by ozden

Kişiye Her Gün Balık Vereceğine Ona Balık Tutmayı Öğret Ne Demektir

Hayatta her insanın sahip olduğu bilgi farklıdır. Her insan bir veya birkaç konuda bilgi sahibi olarak kendi mesleğini edinir. Bu nedenle günlük hayatımızda işlerimizi yaparken bilmediğimiz konularda başkalarından yardım isteriz.

Meslek ayrıntısı gerektiren işler dışında birisi bizden bir konu doğrultusunda yardım istediğinde o kişiye yardım etmek çok güzel bir davranıştır. Ancak kişiye yardım ederken o işi kendimiz yapmak yerine nasıl yapıldığını ona öğretmek yapılacak en güzel davranış olarak karşımıza çıkar. Bu sayede insan bu işe yeniden ihtiyaç duyduğunda kendi işini kendisi yapabilecek duruma gelir.

Farklı konularda bilgi sahibi olmak çok iyi bir özelliktir. Bu nedenle kişi mümkün olduğunca çok konuda bilgilenmeli ve bu sayede kendi işini kendisi halledebilir duruma gelmelidir. Bizden yardım istendiğinde o işin nasıl yapıldığını karşımızdaki kişiye öğretmek yerinde ve güzel bir davranış olacaktır.

Kişiye Her Gün Balık vereceğine Ona Balık Tutmayı Öğret Sözünün Anlamı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Kişiye Her Gün Balık Vereceğine Ona Balık Tutmayı Öğret Kompozisyon"

  1. hebele dedi ki:

    ORADaMISIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.